Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Športové sandálky D.D.step JAC65, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: užšie až širšie

Novinkou leta 2022 sú aj športové sandálky D.D.step JAC65 z dielne tejto obľúbenej značky. Ide o športový alternatívny model, v podstate je to užšia verzia tiež obľúbených Keen CNX. Na konci recenzie nájdete aj porovnanie. V recenzii vám predstavím veľkosť 25 a 30. Sandálky D.D.step JAC65 nájdete v rôznych prevedeniach na elimarket.sk

Prevedenie

Športový zvršok je kombináciou priedušnej textílie a syntetického materiálu, aby odolával vode. Výrobca zároveň udáva, že sandále sú rýchloschnúce. Sandálky sú vybavené reflexnými prvkami. Pozrite si aj video.

Sandálky sa zapínajú suchým zipsom, ktorý je prevlečený cez očko s reflexným pásikom. Nevýhodou môže pre niekoho byť, že suchý zips nie je po celej dĺžke remienku a tak pri úzkych členkoch drží na menšej ploche. Predná časť sa prispôsobí vďaka gumičke s brzdičkou.

Vnútorná stielka je „penová“, má vzorku. Podšívka je textilná. Päta je mierne spevnená, zvnútra je mierne polstrovaná, čo zvyšuje pohodlie pri nosení.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má drop – pod pätou sú sandálky vyvýšené, z tohto dôvodu sa radia medzi alternatívy. Podrážka je po obvode vyvýšená, obzvlášť na špičke. Má dezén, je veľmi dobre ohybná. Ohybnosť je zachytená vo videu. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. 

Ako sandálky D.D.step JAC65 sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 25 sú cca 162×65mm,  vo veľkosti 30 cca 195x72mm, čo sedí s tabuľkou elimarket.sk. Sandálky sedia na užšie až normálne široké nohy, na nižší až mierne vyšší priehlavok a na užšie až mierne širšie členky. Pri nohách s užšími členkami sa môže stať, že suché zipsy budú držať na menšej ploche. Odporúčam ale vyskúšať, prípadne suchý zips sa dá jednoducho na remienok dolepiť/našiť. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Nohy na fotkách sú užšie, s nízkymi priehlavkami a úzkymi členkami. Sandálky sú na dĺžku ešte trochu veľké, napriek tomu sa dali pekne dotiahnuť. Na fotkách je bližšie vidieť prekrytie suchých zipsov, ktoré držia na menšej ploche ako by to bolo pri širších členkoch. Napriek tomu suché zipsy držali, prípadne by som suchý zips na prázdnu časť dolepila/došila, fungovalo mi to dobre aj v minulosti, pri iných typoch topánok.

Porovnanie so sandálkami Keen CNX: D.D.step sú ľahšie, sú užšie v oblasti prstových kĺbov, podrážka je ohybnejšia. Rozdiel je aj v suchom zipse, ktorý má v D.D.stepoch koženú časť a majú kovové očko, Keen majú suchý zips textilný a plastové očko.

Sandálky D.D.step JAC65 sú ideálne najmä na šport, turistiku, odolávajú väčšej záťaži ako kožené sandále. Kvôli dropu sa radia medzi alternatívy. Nájdete ich v ponuke na elimarket.sk


Similar Posts