Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Vyššie Froddo Barefoot, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: užšie až normálne

Medzi jesennými novinkami na trhu barefoot obuvi sa objavili aj vyššie Froddo z rady Barefoot. Sú veľmi podobné celoročkám (recenzia tu). Vyrábajú sa od veľkosti 27 do 35 vo viacerých farbách. Recenzia sa týka veľkosti 31 vo farbe Dark Blue. Topánky mi na recenziu poskytlo Maxatko, kde ich nájdete aj v iných farbách.

Kvalitné a prepracované

Topánky sú z hladkej kože Ecopell bez chrómu, farbenej rastlinnými farbami. Kvôli odolnosti voči vode je vhodné použiť impregnáciu. Celé prevedenie pôsobí veľmi kvalitne, ako je u tejto značky zvykom. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/1176609659385493/

Vnútro je mierne zateplené textilnou podšívkou, ktorá je veľmi mäkká a príjemná. Sú vhodné na jeseň, teplejšiu zimu alebo na jar. Kožené stielky sú vyberateľné, tenké a ohybné.

Zapínajú sa na dva suché zipsy, horný je prevlečený cez očko na jazyku, vďaka čomu jazyk nebude pri chôdzi cestovať 🙂 Suché zipsy by mohli byť kúsok dlhšie, pri nohách s normálnym priehlavkom nemusia byť prekryté.

V hornej časti sú polstrované, vzadu pri Achillovke je vykrojenie a tiež aj uško. Jazyk je mierne polstrovaný, aby nohu netlačil a aby topánky lepšie sedeli aj na užšie členky, nižšie priehlavky.

Päta je mierne spevnená, podrážka je na päte vyššia.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako na celoročkách, spočiatku je tuhšia, nosením zmäkne. Pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/177727612902589/videos/297377124885999/?__so__=channel_tab&__rv__=all_videos_card

Po obvode sú topánky prešité obuvníckou niťou. Podrážka je vytiahnutá vyššie, vďaka čomu je zvršok ochránený pred okopaním. Rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou (drop), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Tvar špičky Froddo Barefoot je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné aj na mierne plutvičky. 

Ako sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 31 sú 205x77mm, čo sedí s tabuľkou Maxatka. Rozmery stielok sú takmer rovnaké ako vnútorné rozmery obuvi. Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh a obuvi.

Vyššie Froddo Barefoot sedia na normálne a širšie nôžky, nižší až normálny priehlavok, užšie aj normálne členky. Na vyšší priehlavok nie sú vhodné ako sú napríklad celoročky, pretože došlo k posunutiu švov na špičke (viď porovnanie nižšie). Topánky sú ideálne na nôžky plutvičky. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách je dieťa s rozmermi nôh 197x75mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Okolo členku aj na priehlavku sedia krásne, suché zipsy sú akurát prekryté, horný by mohol byť dlhší.

Porovnanie s celoročkami Froddo Barefoot. Oproti celoročkám sú vyššie a sú zateplené. Bočné diely sú na vyššom modeli posunuté, švy bočných dielov limitujú výšku topánky. Preto už na vyššie priehlavky nesedia.

Porovnanie s Be Lenka Play. Froddo sú o kúsok vyššie, po obvode podrážky sú prešité. Do Be Lenka sa vojde aj trochu vyšší priehlavok, do Froddo nie. V päte sú užšie Be Lenka. Na úzky členok lepšie utiahnete Froddo (platí to všeobecne, závisí to aj od veľkosti, v rámci poradenstva posudzujem nohy individuálne).


Similar Posts