detské barefoot | Ostatné recenzie

Baby Bare Febo Spring, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: normálny až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Baby Bare Febo Spring sú celoročné kožené topánky z dielne slovenskej značky. Vyrábajú sa vo veľkosti 21 až 28, cena je okolo 55eur. Recenzia sa týka veľkosti 27.

Prevedenie

Zvršok topánok je kožený, taktiež väčšina vnútra. Špička a jazyk zospodu sú textilné. Topánky majú dva suché zipsy. Podrážka je v oblasti päty a pod členkami mierne vyvýšená, čo ochráni topánku pred okopaním. Pozrite si aj video prevedenia.

Váha jednej topánky je slušná, 133g. Suché zipsy sú kvalitné, držia pevne. Sú dostatočne dlhé, čiže pri vyšších priehlavkoch budú pekne prekryté. Horný suchý zips so štítkom loga výrobcu je prichytený o jazyk (platí to len pre staršie modely).

baby-bare-febo-spring

Stielky sú kožené, tenké a dostatočne ohybné. Sú menšie ako vnútorný priestor (viď fotky na konci článku), preto postavenie na stielky nie je vhodný spôsob zisťovania, či topánky sedia (ani všeobecne to nie je vhodné).

baby-bare-febo-spring

Päta je čiastočne spevnená vyvýšenou podrážkou, v oblasti Achillovky aj okolo členka sú vypolstrované, vymäkčené. Baby Bare Febo Spring sú vhodné na normálne až širšie päty.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je biela, spočiatku tuhá, nosením sa ohybnosť zlepši, no okraje ostanú tuhšie, pozrite si aj video ohybnosti. Tvar špičky je vhodný pre dominantné palce. Drop, teda rozdiel medzi výškou porážky pod špičkou a pätou je nulový. Celé prevedenie pôsobí kvalitne.

Ako Baby Bare Febo Spring sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 27 je 178mm, čo sedí s údajom výrobcu (zisťované meradlom Plus 12). Vnútorná šírka zisťovaná clevermessom je 72mm, čo je menej ako 74mm, ktoré udáva výrobca (viac o príčinách odchýlok v meraní vnútornej šírky sa dočítate v tomto článku).

Pri uložení meradla ďalej do špičky ukazovalo bez zatlačenia 72mm, s jemným zatlačením 70mm. Na fotke zároveň vidieť ako je stielka užšia, čiže meranie šírky stielky nezodpovedá reálnej vnútornej šírke.

Baby Bare Febo Spring sedia na normálne a širšie nohy, normálny a vysoký priehlavok. Na nízky priehlavok nesedia. Čo sa týka členku a päty, líšia sa od zimných Baby Bare Febo. Sedia na normálne až širšie päty a normálne až hrubšie členky.

Na fotkách sú obuté na nohách s úzkymi členkami, lepšie by sedel model Baby Bare Youth.

Porovnanie s Baby Bare Youth: model Youth nemá putko na jazyku, dá sa oproti modelu Spring utiahnuť viac okolo členku.


Similar Posts