Detská obuv | Ostatné recenzie | Recenzie

Baby Bare Febo Winter, recenzia

Baby Bare je slovenská značka, ktorá vyrába okrem iných aj detské barefoot čižmy pod názvom Febo Winter od veľkosti 21 do 33. Cena je okolo 62eur. Recenzia sa týka minuloročného modelu vo veľkosti 24.

Zvršok je z hladkej kože, majú aj membránu. Tipy a rady ako takú obuv ošetrovať nájdete v tomto článku. Tohtoročné modely nájdete v štyroch verziách – vo verzii hladkej kože s a bez prúžku proti okopaniu a v brúsenej koži s okopom a bez okopu.

Jazyk je prišitý k bokom, je vyrobený z vodeodpudivej tkaniny. Baby Bare Winter sa zapínajú na dva suché zipsy, ktoré vedú cez kovové očká. Minuloročný model má logo na štítku, tohtoročné už priamo vyrazené na hornom suchom zipse.

Vnútro je zateplené umelou kožušinou, pod stielkou zateplené nie sú.

Podrážka na špičke a päte je vyvýšená kvôli ochrane zvršku. Pozrite si aj video prevedenia. 

Stielky sú zateplené, vyberateľné, pozor sú menšie ako vnútorný priestor, preto postavenie na stielky nie je vhodný spôsob zisťovania, či topánky sedia (ani všeobecne to nie je vhodné).

V zadnej časti majú uško, okolo členku sú vymäkčené.

Päta je jemne spevnená všitým opätkom.

Podrážka je biela, na tohtoročných modeloch je stieraná šedou farbou. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. 

Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné – najdlhšie palce, tiež aj pre nôžky s druhým prstom dlhším ako palec.

Ohybnosť podrážky je spočiatku horšia, nosením zmäknú, okraje ostanú tuhšie, pozrite si aj video ohybnosti.

Vnútorná dĺžka veľkosti 24 je 155mm, vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 64mm, pozrite si aj video merania šírky.

Baby Bare Febo Winter sú vhodné na užšie až normálne široké nôžky, nízke až normálne vysoké priehlavky, nôžky plutvičky – užšie v päte. Dajú sa utiahnuť aj na užšie členky.

Dieťa na fotkách má nohy dlhé 145mm, šírku nôh 60mm, priehlavok nižší 10cm, členky úzke.

baby-bare-febo-winter-zhora-obute

baby-bare-febo-winter-zozadu-obute

Similar Posts