Protetika Levis, recenzia

 

Firma Protetika pôsobí dlho na trhu s detskou obuvou, no do barefoot topánok sa pustili len nedávno. Do kategórie barefoot patria modely Levis, Pony, Laredo. Recenzia sa týka modelu Levis vo veľkosti 21. Vyrábajú sa od veľkosti 18 do 26, cena je okolo 30eur.  protetika-levisZvršok topánky je kožený, taktiež aj vnútro. Topánočky majú dva suché zipsy, ktoré držia pevne. Zvršok nad prstami má prešitie, pri dievčenských modeloch Pony chýba. Podrážka je v oblasti päty, špičky a pod členkom mierne vyvýšená kvôli ochrane pred okopaním. Drop je nulový, čiže hrúbka podrážky pod pätou a špičkou je rovnaká. Celé prevedenie pôsobí kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

protetika-levis-zboku

Hmotnosť jednej topánky je slušných 108g. Stielky sú dva druhy, oba kožené. Jeden pár je rovný (na fotke v strede), druhý hrubší pár má vankúšik na podporu klenby (odporúčam nepoužívať).

protetika-levis-stielkyprotetika-levis-so stielkou

Podrážka je od nova ohybná vo šetkých smeroch, oceňujem dobrú ohybnosť aj pod pätou. Pozrite si aj video ohybnosti.

protetika-levis-ohybnost-spickaprotetika-levis-ohybnost-pata

Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné palce.

protetika-levis-podrazka

Päta je jemne spevnená, zároveň sa dá pekne stlačiť. Okolo päty a členku sú jemne vypolstrované. Topánočky sú vhodné na užšie a normálne široké päty a členky.

protetika-levis-pata

Vnútorná dĺžka veľkosti 21 meraná s rovnou stielkou je 140mm. Vnútorná šírka meraná meradalom Clevermess so zatlačením na úroveň podrážky je 60mm. Nestlačené meradlo ukazovalo až 64mm, tento spôsob merania však nie je správny.

Rozmer stielky je 138x56mm, preto postavenie dieťaťa na stielky nie je vhodný spôsob zisťovania, či topánky sedia. Okrem rozdielov v rozmeroch stielok, vnútorný priestor topánok má iný tvar, vhodný aj na dominantné palce.

protetika-levis-meradlo-plus-12 protetika-levis-clevermess

Topánočky Protetika Levis sedia na normálne široké až mierne širšie nôžky,  normálne päty a členky. Vďaka suchým zipsom sa prispôsobia priehlavku, avšak na vysoký priehlavok a hrubší členok nie sú vhodné. Nebudú sedieť ani na kombináciu úzky členok a nízky priehlavok, najmä vo väčších číslach.

protetika-levis-zboku-vonkajsia-stranaprotetika-levis-zboku-vnutorna-stranaprotetika-levis-suche-zispsy

porovnanie s Bundgaard petit

protetika-levis-vs-bundgaard-spickaprotetika-levis-vs-bundgaardprotetika-levis-vs-bundgaard-pata-zbokuprotetika-levis-vs-bundgaard-pata

protetika-levis-obute

Share on facebook
Share on email

Zdieľanie:

Share on facebook
Share on email

Predstavujeme značky:

Zľavové kódy:

ANGLES FASHION zľava 5% s kódom ANGLESNOZKY zľava platí do 31.8.2020

DOTS od BAREFU zľava 5% s kódom 2880ts5 

KOBERČEKY od bebee zľava 50% na doprave s kódom stastnenozky

VAWA zľava 5% s kódom stastnenozky5

Najčítanejšie články:

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

wildling-nessie

Wildling Nessie, recenzia

Teplé a pohodlné papučky 🙂 Takto by sa dali stručne vystihnúť novinky Nessie od Wildling. Ďalšie novinky spustia do predaja už 26.9., nájdete ich tu.

beda-mauro

Beda Mauro, recenzia

šírka nôh: normálne a široké priehlavok: normálny a vysoký členky: užšie až širšie V tejto kratšej recenzii sa pozrieme na známu českú značku Beda, model Mauro. Ide

turisticke-decathlon

Turistické topánky z Decathlonu

Včera som bola testovať moje turistické topánky z Decathlonu, ktoré budem využívať na náročnejšie túry. Na menej náročné túry nosím barefoot tenisky Merrell. Na tieto