detské barefoot | Ostatné recenzie

Protetika Levis, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké
  • priehlavok: normálny až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Protetika vyrába aj barefoot modely, jedným z nich je aj tento starší model Protetika Levis. Pozrite si prehľad aktuálnych Protetika Barefoot modelov. V recenzii vám predstavím model Levis vo veľkosti 21. Vyrábajú sa od veľkosti 18 do 26, cena je okolo 30eur.  Pozrite si aj aktuálne modely Protetika Barefoot.

Prevedenie

Zvršok topánky je kožený, taktiež aj vnútro. Topánočky majú dva suché zipsy, ktoré držia pevne. Stielky sú vyberateľné, kožené. Hmotnosť jednej topánky je slušných 108g. Päta je jemne spevnená. Celé prevedenie pôsobí kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

Päta je jemne spevnená, zároveň sa dá pekne stlačiť. Okolo päty a členku sú jemne vypolstrované. Topánočky sú vhodné na užšie a normálne široké päty a členky.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je v oblasti päty, špičky a pod členkom mierne vyvýšená kvôli ochrane pred okopaním. Drop je nulový, čiže hrúbka podrážky pod pätou a špičkou je rovnaká. Podrážka je od nova ohybná vo šetkých smeroch, oceňujem dobrú ohybnosť aj pod pätou. Pozrite si aj video ohybnosti. Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné palce.

Ako Protetika Levis sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 21 meraná s rovnou stielkou je 140mm. Vnútorná šírka meraná meradalom Clevermess so zatlačením na úroveň podrážky je 60mm.

Rozmer stielky je 138x56mm, preto postavenie dieťaťa na stielky nie je vhodný spôsob zisťovania, či topánky sedia. Okrem rozdielov v rozmeroch stielok, vnútorný priestor topánok má iný tvar, vhodný aj na dominantné palce.

Topánočky Protetika Levis sedia na normálne široké nôžky,  normálne päty a členky. Vďaka suchým zipsom sa prispôsobia priehlavku, avšak na vysoký priehlavok a hrubší členok nie sú vhodné. Nebudú sedieť ani na kombináciu úzky členok a nízky priehlavok, najmä vo väčších číslach.

Porovnanie s Bundgaard Petit.


Similar Posts