Barefoot | Detská obuv | Ostatné recenzie | Recenzie

Jonap B1 SLIM, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: užšie až normálne

Česká značka Jonap priniesla na trh barefoot obuvi novinky – pribudli modely v Slim verzii. V Slim verzii sú zatiaľ v ponuke celoročky Jonap B1 a B12, sieťované tenisky B7 a balerínky B14. V lete pribudnú tiež sandále v novom dizajne, v klasickej aj Slim verzii. Prehľad všetkých modelov z dielne Jonap si môžete pozrieť v tomto článku.

Recenzia sa týka celoročiek B1SV Slim vo farbe Khaki a vo veľkosti 28. Označenie S značí, že ide o brúsenú kožu a V, že sú  na suchý zips. Vyrábajú sa od veľkosti 20 do 30, cena sa pohybuje okolo 45eur. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem predajni s e-shopom Nožičkovokde ich nájdete vo viacerých veľkostiach a farbách.

Na konci recenzie nájdete porovnanie s klasickou verziou.

Prevedenie

Zvršok je z brúsenej kože. Po impregnácii sú vhodné aj do vlhka. Pozrite si aj video prevedenia. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 28 je 155g.

Zapínajú sa na dva suché zipsy prevlečené cez kovové očká, na hornom zipse je reflexný prvok. Topánky sa dajú pekne prispôsobiť aj na užšie členky.

Vnútro je sieťované, okrem oblasti pod stielkou. 

Stielky sú vyberateľné, rovné, ohybné, hrubé 3mm. Môžete ich prípadne nahradiť tenšími a získate pár milimetrov vnútorného priestoru navyše.

Okolo členku a päty sú topánky jemne vystužené.

Päta je mierne spevnená všitým opätkom, stále sa však dá ľahko ohnúť do vnútra topánky. Výška zadnej časti od podrážky po pätu, je približne 7,5cm.

Podrážka a ohybnosť

Všetky verzie Slim sa vyrábajú na „novej“ podrážke, ktorá je odolnejšia ako pôvodná. Rozdiely medzi podrážkami sú zhrnuté v tomto článku. Podrážka je mierne vytiahnutá vyššie na päte aj špičke. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Podrážka je ohybná, spočiatku menej, nosením zmäkne. Pozrite si aj video ohybnosti.

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším (dominantným) palcom a ešte viac pre nohy s druhým prstom rovnako dlhým alebo dlhším ako palec.

Ako sedia?

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 28 180mm so stielkou a bez stielky 182mm. Zo skúseností sa však jednotlivé páry v rovnakom čísle líšia v dĺžke o 2-3mm. Vnútorná šírka meraná digitálnym meradlom Clevermess je 70mm. Vnútorné rozmery sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh obuvi.

Jonap B1 Slim sú vhodné na užšie a normálne široké nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok, užšie aj normálne široké členky. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Nižšie na fotkách je syn s nohami 172x65mm, členok má užšípriehlavok nižší, päty užšie. Môžete vidieť porovnanie s Jonap B1 (klasická verzia) vo veľ. 28 – 184x74mm. Rozdiel medzi klasickou a Slim verziou je v šírke. Slim verzia je o 2-3mm užšia ako klasická. Šírka päty, dĺžka suchých zipsov sú rovnaké. Okolo členku aj na priehlavku mu sedia pekne oboje. Napriek tomu, že má užšie nohy, bežne nosí Jonapy v klasickej verzii (sivé). Prsty sa mu pri chôdzi do šírky rozťahujú a klasická verzia mu vyhovuje.   

Rozdiel medzi Slim (khaki) a klasickou verziou (sivé) je v šírke v oblasti prstov.

Porovnanie so Jonap B7 v klasickej verzii vo veľ. 28 – 184x74mm. Modely B7 so suchým zipsom sedia lepšie na užšie členky a na nízke priehlavky. Okrem toho je rozdiel opäť v šírke, Slim verzia je užšia o 2-3mm.

Similar Posts