Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Be Lenka Grace, recenzia

  • šírka nôh: normálne až širšie, niekedy aj užšie
  • členky: užšie až širšie

Leto a sandále. Táto dvojica jednoducho patrí k sebe. A ešte k tomu slovenské sandále! Veru, slovenská značka Be Lenka sa rozbehla a v ich ponuke nájdete sandále Grace, Promenade a Flexi a model Summer. Mala som možnosť zrecenzovať všetky tohtoročné novinky, nižšie sa pozrieme na model Grace vo farbe Rose, vo veľkosti 38. Sú zaradené do kategórie módna obuv, vyrábajú sa ešte vo zlatej a bielej farbe, od veľkosti 36 do 43. Cena za sandále je okolo 79eur.

be-lenka-grace

be-lenka-jar-2023

Na rôzne príležitosti

Sandále majú kožené remienky, púdrová je univerzálna farba. Tiež aj štýlovo ich ľahko skombinujete k rôznym outfitom. Remienok vedený cez prstové kĺby sa reguluje suchým zipsom, jednoducho si ho prispôsobíte. Koniec je prešitý remienok sa dá skrátiť.

Hmotnosť jednej topánky je 125g. Pozrite si aj video prevedenia.

Remienok okolo členku sa tiež pekne prispôsobí, má až 7 dierok. Na konci je prešitý, v prípade potreby ho ľahko skrátite. Zapínanie je vylepšené gumičkou, vďaka čomu sedia sandále ešte lepšie a pri voľnejšom nastavení dierok si ich obujete aj bez rozopínania.

Stielka je kožená, po celom obvode sú sandále prešité, pod pätou je logo značky. Remienky sú uchytené medzi stielkou a platňou, nie je ich však cítiť.

Barefoot podrážka

Podrážka má 4mm, spolu so stielkou má 5-6mm. Platňa je flexibilná, pozrite si aj video ohybnosti. Drop je samozrejme nulový 🙂

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším (dominantným) palcom alebo mierne dlhším druhým prstom. Sedia najmä na nohy s výraznejším sklonom od palca k malíčku, s tzv. strieškou.

Ako sedia?

Dĺžka platne je 249mm, šírka 98mm, záleží aj na mieste merania. Údaje sedia s tabuľkou výrobcu pri produkte. Odporúčaný nadmerok je individuálny, rátajte aspoň so 7mm nadmerkom do dĺžky. Výber vhodnej veľkosti závisí aj od nastavenia, tvaru nôh a prstov. Ak si nie ste istí vhodnosťou, môžete využiť služby on-line barefoot poradenstva.

Be Lenka Grace sedia najmä na normálne až širšie nohy, niekedy aj na užšie. Prispôsobia sa na úzke aj širšie členky.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Tvarovo mi sedia pekne, prsty majú priestor na prácu, aj malíček je voľný. Na fotkách sú aj Promenade a Flexi (celé recenzie pribudnú čoskoro na webe). Zo všetkých noviniek mi sedia najlepšie práve Grace.

Myslím si, že výroba noviniek značku Be Lenka posunula výrazne vpred. Sandále Grace sa prispôsobia na viacero typov nôh, sú štýlovo univerzálne a pohodlné.


Similar Posts