Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Be Lenka Nevada, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: užšie až normálne

Be Lenka Nevada sú jednou z noviniek jesene/zimy 2021. Tento model má nový typ podrážky s dezénom. Vďaka prevedeniu sú univerzálne, na bežné nosenie aj na turistiku. V tejto recenzii vám predstavím farbu Chocolate vo veľkosti 39, ktoré som mala možnosť aj testovať. Nevada sa vyrábajú vo viacerých farebných prevedeniach a celú ponuku nájdete na belenka.sk

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Zvršok je z brúsenej kože – nubuku. Pravidelná starostlivosť a impregnácia dopomôže k zachovaniu nepremokavosti a krajšiemu vzhľadu topánok. Hnedá farba je univerzálna a dobre sa kombinuje. Pozrite si tiež video prevedenia.

Vo vnútri sú topánky kožené, vyberateľné stielky sú zhora textilné. Pre zvýšenie tepelného komfortu ich môžete nahradiť teplejšími stielkami alebo nosením merino ponožiek. Be Lenka má v ponuke tiež jedny merino ponožky.

Viažu sa na šnúrky a topánky si tak môžete prispôsobiť vlastným potrebám. Na môj vkus sú šnúrky trochu dlhšie, mašličku preto ešte raz previažem.

Po obvode sú polstrované. Päta je spevnená podrážkou aj opätkom, jej ohybnosť je zachytená vo videu.

Podrážka a ohybnosť

Nový typ podrážky má výrazný dezén. Podrážka je po celom obvode vytiahnutá vyššie, výraznejšie v oblasti päty. Ohybnosť je spočiatku nižšia, je zachytená vo videu. 

Tvar špičky je vhodný na nohy s dominantným (najdlhším) palcom a tiež s mierne dlhším druhým prstom. Rozdiel medzi novou a „starou“ podrážkou

Ako Be Lenka Nevada sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 39  253×95-98mm, čo sedí s tabuľkou výrobcu. Čo sa týka šírky, tento parameter je prispôsobivý, šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Be Lenka Nevada sedia na normálne široké a širšie nohy, na nižší až mierne vyšší priehlavok a na užšie až normálne členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5-9,7cm, mám normálne priehlavky, užšie členky. Šnúrkami som si topánky prispôsobila, hneď od prvého obutia mi topánky sadli aj pocitovo.

Vzala som ich otestovať na bežné aktivity – chôdza, nákupy, šoférovanie. Všetko bolo v poriadku. S klesajúcimi teplotami som mala možnosť otestovať aj námrazu a turistiku po zasneženom teréne a ľade. Na túru som si do topánok vložila flisové stielky z modelu Nord a obula som si merino ponožky. Sneh sa mi dostal zhora do topánok, takže doma som sušila topánky vložením papierov.

Nevady som otestovala aj s mačkami Chainsen Pro, na ktoré som dostala tip a bola som spokojná. Mačky netlačili a chôdza bola istá.

Porovnanie s Be Lenka Ranger: Model Nevada je vo vnútri kožený, Ranger je flisový. Ranger má zadnú časť zníženú a špička je chránená pásikom navyše. Model Nevada sa dá roztvoriť lepšie a trochu ľahšie sa obúva.

Be Lenka Nevada sa vyrábajú vo viacerých farbách, už od veľkosti 33, nájdete ich na stránke belenka.sk


Similar Posts