Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Koel Faro Black, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: užšie až normálne

Koel Faro Black sú nižšie čižmičky na štýl chelsea boots, ktoré sú veľmi obľúbené. Sú celokožené a na boku majú zips. V recenzii vám bližšie predstavím čiernu farbu vo veľkosti 38. Mám ich z nozickovo.sk kde sú už vypredané, ale nájdete tam iné modely značky Koel.

feelgrounds

Prevedenie

Zvršok je kožený, na vonkajšej strane je elastická guma. Koel sú kvalitné topánky, o čom svedčí aj prevedenie, pozrite si tiež video. Tento model vhodný na prechodné obdobie, s merino ponožkami alebo stielkami aj na miernu zimu. 

Vnútro je kožené, aj vyberateľné stielky. Celkovo sa topánky po pár noseniach prispôsobia, koža je skvelý materiál, ktorý „pracuje“.  Pravidelnou a vhodnou impregnáciou zabezpečíte nepremokavosť a krajší vzhľad topánok. 

Zapínajú sa pomocou zipsov, obúvanie je teda rýchle a praktické. Päta je spevnená.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka so vzorkou je po obvode vytiahnutá vyššie a je navyše aj prešitá. Ohybnosť je výborná už od nova, je zachytená vo videu. Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce, tiež na nohy s druhým prstom dlhším ako palec.

Ako Koel Faro sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 38  245×90-95mm, čo sedí s tabuľkou Nožičkova. Čo sa týka šírky, tento parameter je prispôsobivý, v závislosti od obvodu prstových kĺbov. Ja mám šírku nôh 95mm a topánky mi sedia, nosením sa ešte viac prispôsobili. Zateplené Koel modely by mi boli už však úzke. Koel Faro sedia na užšie až normálne široké nohy, na nižší až normálny priehlavok a na užšie až normálne členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne priehlavky, užšie členky. Pocitovo mi sedia ako iné topánky s väčším nadmerkom. Koel sa dobre kombinujú, táto čierna verzia je univerzálna. Pozrite si aj video.

koel-faro-barefoot-chelsea-boots

Porovnanie s Be Lenka Entice, ktoré sú rozmerovo podobné, sú o pár mm širšie oproti Koel. Koel sú vo vnútri kožené a sú trochu nižšie. Podrážka je po obvode prešitá a majú nižší dezén. Takisto sa líšia trochu tvarom a majú zips.

Koel Faro sú ideálne na prechodné obdobie, dobre sa kombinujú s rôznym oblečením a poskytnú nohám pohodlie 🙂


Similar Posts