Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Wildling shoes novinky jeseň 2022, recenzia na Zora, Yew, Chokeberry, Pine

  • šírka nôh: užšie až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Obľúbená kvalitná nemecká značka Wildling shoes prináša novinky na jeseň 2022 a v tejto recenzii vám predstavím 4 modely: Zora (veľ. 38), Eibe (veľ. 36), Aronia (veľ. 32) a Zirbe (veľ. 30). Značka Wildling je známa zodpovedným prístupom k životnému prostrediu a použitým materiálom, ich barefoot topánky majú kvalitné prevedenie a sú pohodlné. Topánky neobsahujú žiaden materiál živočíšneho pôvodu, preto sú obľúbené aj medzi vegánmi Recenzie na Wildling.

Wildling sa vyrábajú od veľkosti 18 do 48. Celú kolekciu nájdete na wildling.shoes a s kódom AWN_STASTNENOZKY je doprava zdarma.

Model Zora

Prevedenie

Bordový zvršok je z biobavlny, ktorá má vodoodpudivé vlákna a tak je tento model vhodný aj do vlhkého počasia. Samozrejmosťou je tiež membrána z mikrovlákna.

Pravidelná impregnácia je dôležitá pre zachovanie vlastností materiálov aj krajší vzhľad (topánky sú po impregnácii odolnejšie voči špine). Po vybalení nie je potrebné impregnovať celý zvršok, ten je ošetrený už z výroby. Pred prvým obutím stačí impregnovať obvodový lem z mirkovlákna. Na impregnáciu používam tieto produkty alebo sprej priamo z wildling.shoes (sekcia Accessories).

Vnútro je z biobavlny. Stielky sú konopno-ľanové. V sekcii Accessories si môžete v prípade potreby dokúpiť aj ďalšie stielky.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je obsahuje 33% podiel recyklovaných materiálov a 15% recyklovaného korku.  Ohybnosť je výborná ako u tejto značky býva. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je zachytená v tomto videu.

Model Yew

(nemecký názov Eibe)

Prevedenie

Tento model je ideálny na prechodné obdobie a zimu, má nový typ membrány a olivovozelený zvršok je vodoodpudivý. Zvršok je vyrobený z husto tkanej biobavlny, samozrejme nechýba membrána. Jazyk je po bokoch prišitý a tak voda neprenikne dovnútra topánky. Novinkou sú aj kovové očká, cez ktoré sú prevlečené šnúrky. Čo sa týka impregnácie, platí to isté čo pri modeli Zora.

Vnútro modelu Yew je z plsteného vlneného lodenu. V sekcii Accessories si môžete v prípade potreby dokúpiť aj merino stielky.

Podrážka a ohybnosť

Typ podrážky je rovnaký ako pri modeli Zora.

Model Chokeberry

(nemecký názov Aronia)

Prevedenie

Výber zvršku bol veľmi dôkladný. Petrolejovosivý zvršok je vyrobený z tradične spracovanej portugalskej burelovej látky (plstený vlnený loden). Vlna pochádza z portugalských pôvodných plemien oviec. Tento model je ideálny na zimné obdobie. Vlna prirodzene reguluje teplotu – odvádza vlhkosť von a zahrieva chodidlá počas zimy. Navyše tento materiál je sám o sebe vodoodolný. Po obvode je tento model poistený ešte pásikom z mikrovlákna.

Vnútro je vlnené. V sekcii Accessories si môžete v prípade potreby dokúpiť aj merino stielky.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako pri modeloch vyššie.

Model Pine

(nemecký názov Zirbe)

Prevedenie

Model Pine je ideálny na prechodné obdobie a miernu zimu (s merino stielkami, či ponožkami). Sýtomodrý zvršok je vyrobený zo zmesi bavlny a ľanu, aby nohy ostali v teple a suchu. Zvršok má jemnú diamantovú štruktúru, ktorá dodáva topánkam šmrnc. Po obvode je pásik z mikrovlákna. Tento model je plne vegánsky – neobsahuje materiál živočíšneho pôvodu.

štvorčekové vnútro je príjemné, flanelové. Stielky sú konopno-ľanové. V sekcii Accessories si môžete v prípade potreby dokúpiť aj merino stielky.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako pri modeloch vyššie.

Ako Wildling Shoes sedia?

Vnútorná dĺžka Zora vo veľ. 38 je cca 24,8cm, Yew vo veľ. 36 je cca 23cm, Chokeberry vo veľ. 32 je cca 21cm a Pine vo veľ. 30 majú cca 20cm. Šírka priamo závisí od obvodu prstových kĺbov. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii.

Na webe wildling.shoes nájdete šablóny, ktoré si môžete vytlačiť a porovnať s chodidlami. Dajte pozor na mierku pri tlači, aby boli rozmery šablóny zachované.

Wildlingy sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Wildling sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Všetky modely sedia veľmi dobre, vyhovujú aj nohám s dlhším druhým prstom. Zvršky všetkých modelov sú príjemné a po pár noseniach sa ešte viac prispôsobia nohám. Wildling sú jedny z najpohodlnejších barefoot topánok.

Wildling sa dajú pekne utiahnuť, sedia aj na užšie členky. Súčasťou detských veľkostí sú aj brzdičky s koncovkami, ktoré sa jednoducho vložia na šnúrky a obúvanie je pre deti jednoduchšie. Odporúčam pozrieť si aj stielky z rôznych materiálov, či impregnáciu, v sekcii Accessories.

Model Zora je z týchto 4 modelov najmenej zateplený, je vhodný na prechodné obdobie, s merino stielkami na miernu zimu. Model Pine je viac zateplený, je tiež vhodný na prechodné obdobie a s merino stielkami či ponožkami aj na zimu. Model Yew a Chokeberry majú celovlnené vnútro, sú ideálne na nižšie teploty a zimné obdobie. Mínusové teploty tiež nie sú problém, s merino stielkami či merino ponožkami.

Wildling shoes sú ideálnou voľbou pokiaľ hľadáte pohodlné, ľahké topánky s dôrazom na ekologickú výrobu a kvalitné materiály.


Similar Posts