Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Vivobarefoot Lumi, vegan snehule, recenzia

  • šírka nôh: normálne až širšie
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: úzke až širšie

Snehule Vivobarefoot Lumi sú novinkou zimy 2021. Prepracované prevedenie, recyklované materiály, podrážka s dezénom a krásny dizajn – takto by sa dali charakterizovať jednou vetou 🙂 Sú dostupné vo viacerých prevedeniach a veľkostiach, od veľ. 25 do 38. V tejto recenzii vám predstavím veľkosť 36. Ponuku Vivobarefoot nájdete v nozickovo.sk

wildling-leto

Prevedenie

Snehule sú vyrobené z materiálov, ktoré nie sú živočíšneho pôvodu, sú ideálne pre vegánov 🙂 Zvršok je vodoodpudivý, z materiálu, ktorý je vyrobený z recyklovaných PET fliaš. V hornej časti je gumička s brzdičkou, ktorou sa snehule prispôsobia nohám. Pozrite si tiež video prevedenia.

Vnútro je z priedušnej textílie, priedušnosť zabezpečuje aj membrána. Súčasťou sú aj vyberateľné termo stielky, ktoré môžete použiť podľa potreby.

V zadnej časti sa nachádza praktické putko na obúvanie, kde je aj štítok na meno. Päta je spevnená vyvýšenou podrážkou a jemným opätkom. Miera spevnenia je zachytená aj vo videu.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má dezén, výrobca udáva hrúbku podrážky 2mm a výšku dezénu 3,5mm. Po celom obvode je vytiahnutá vyššie. Ohybnosť je spočiatku nižšia, nosením ešte zmäkne. Ohybnosť je zachytená aj vo videu.

Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom. Krásne sedia aj na nohy plutvičky. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. 

Ako Vivobarefoot Lumi sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 36 232x88mm, čo sedí s tabuľkou nozickovo.sk. Šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Vivobarefoot Lumi sedia na normálne a širšie nohy. Sedia na nižší až mierne vyšší priehlavok a tiež aj na úzke členky a nôžky plutvičky. Snehule sú typ topánok, ktoré sedia s menším nadmerkom. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách sú obuté na nohách s nižšími priehlavkami, má nohy plutvičky, užšie päty aj členky. Skúšala som si ich tiež, pre predstavu ako vyzerajú na dospeláckych nohách – lýtkach.


Similar Posts