Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Recenzie

Be Lenka Ranger, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: užšie až normálne

Be Lenka Ranger sú novinkou jesene/zimy 2021. Pochádzajú z dielne slovenskej značky, sú zateplené, majú novú podrážku s dezénom. Využiť ich môžete pokojne aj na turistiku. V tejto recenzii vám predstavím farbu Dark Brown vo veľkosti 39. Ranger sa vyrábajú vo viacerých farebných prevedeniach a celú ponuku nájdete na belenka.sk

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Zvršok je z brúsenej kože – nubuku. Špička je navyše chránená pásikom proti okopaniu. Výrobca udáva, že zvršok je z olejovaného nubuku prémiovej kvality a zabraňuje vzniku mokrých škvŕn. Tento model má tiež membránu. Nezabúdajte na pravidelnú impregnáciu, ktorá dopomôže k zachovaniu nepremokavosti a krajšiemu vzhľadu topánok. Farba Dark Brown je univerzálna a ľahko sa kombinuje. Špinu je vidieť menej ako na čiernej 😉 Pozrite si tiež video prevedenia.

Vnútro je flisové, takisto aj vyberateľné stielky so žliabkom sú na vrchnej strane flisové.

Viažu sa na šnúrky prevlečené cez 5 radov očiek. Vo vrchnej časti sa upínajú cez dva rady háčikov, topánky si tak môžete prispôsobiť vlastným potrebám.

Jazyk je po bokoch prišitý, aby sa predišlo preniknutiu vody a snehu do vnútra topánky. Z toho dôvodu nemusia sedieť nohám s vyšším priehlavkom.

Zadná časť topánky je znížená, čo je praktické pre prirodzený pohyb nôh v teréne. Zároveň je obvod otvoru polstrovaný. Päta je spevnená podrážkou aj opätkom, jej ohybnosť je zachytená vo videu.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má výrazný dezén a je po celom obvode vytiahnutá vyššie, v pätovej časti ešte výraznejšie. Ohybnosť je spočiatku nižšia, je zachytená vo videu. 

Tvar špičky je vhodný na nohy s dominantným (najdlhším) palcom a tiež s mierne dlhším druhým prstom. Rozdiel medzi novou a „starou“ podrážkou

Ako Be Lenka Ranger sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 39  253×95-97mm, čo sedí s tabuľkou výrobcu. Čo sa týka šírky, tento parameter je prispôsobivý, v závislosti od obvodu prstových kĺbov. Be Lenka sedia na normálne široké a širšie nohy, na nižší až normálny priehlavok a na užšie až normálne členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne priehlavky, užšie členky. Šnúrkami som si topánky prispôsobila, jazyk ma netlačil. Pozrite si tiež video.

Zateplenie mi pripadalo dostatočné, tepelný komfort je možné zvýšiť nosením merino ponožiek alebo merino stielok. Hnedá farba sa ľahko kombinuje, nevidieť na nej špinu tak ako napríklad na čiernej. Tento model má využitie ako na bežné nosenie, tak aj na turistiku.

Porovnanie s Be Lenka Nevada: Model Nevada je vo vnútri kožený, Ranger je flisový. Ranger má zadnú časť zníženú a špička je chránená pásikom navyše. Model Nevada sa dá roztvoriť lepšie a trochu ľahšie sa obúva.

Be Lenka Ranger sa vyrábajú vo viacerých farbách, už od veľkosti 33, nájdete ich na stránke belenka.sk


Similar Posts