Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Be Lenka Penguin, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Z dielne slovenskej značky Be Lenka vyšli zimné detské novinky – model Be Lenka Penguin. Oproti celoročnému modelu Play prešli Penguin niekoľkými zmenami, sedia teda trochu inak, na viacero typov nôh 🙂 Teším sa tomu o to viac, pretože som mala možnosť spolupracovať so značkou Be Lenka na testovaní a úpravách tohto modelu. Be Lenka Penguin sa vyrábajú v piatich farbách, od veľkosti 25 do 35. V recenzii sa pozrieme na veľkosť 32 v krásnej farbe Yellow.

be-lenka-penguin

Prevedenie

Zvršok Be Lenka Penguin je kožený, nechýba membrána. Pravidelnou a vhodnou impregnáciou zabezpečíte nepremokavosť a krajší vzhľad topánok. K vyššej bezpečnosti prispievajú reflexné prvky v zadnej časti topánok. Pozrite si aj video prevedenia.

Čižmičky sa prispôsobia nohám vďaka dvom suchým zipsom. Vrchný je prevlečený cez jazyk. Konce remienkov sú prešité, v prípade potreby ich jednoducho skrátite odstrihnutím prebytočných koncov. Suché zipsy sú našité na celú dĺžku remienkov, čím sa krásne prispôsobia rôznym typom nôh.

Vnútro topánok aj vyberateľné stielky sú zateplené teplou podšívkou. Stielky sú vyberateľné, s možnosťou prilepenia páskou, ktorá je zo spodnej strany stielok. Prečítajte si tipy, ako udržať nohy v zime teplé.

Jazyk je prišitý k bočným dielom topánok, sneh sa tak nedostane dnu. Po obvode sú čižmičky mäkké a polstrované, pekne sedia aj na úzkych členkoch. Päta je čiastočne spevnená vyvýšenou podrážkou. V zadnej časti majú uško.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je po celom obvode vytiahnutá vyššieDrop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je dobrá už od nova do všetkých smerov, pozrite si aj video ohybnosti.

6mm podrážka má výstupky, čo mnohí ocenia najmä v zimnom období.  Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce, tiež na nohy s druhým prstom dlhším ako palec. Sedia krásne na plutvičky a nohy s výraznejším sklonom od palca k malíčku, s tzv. strieškou.

Vnútorné rozmery

Veľkosť 32 má vnútornú dĺžku 207mm a vnútornú šírku 78mm.

Be Lenka Penguin sedia na normálne a širšie nôžky, nižší až vyšší priehlavok, úzke aj širšie členky. Topánky sú ideálne na nôžky plutvičky.  Ak má dieťa väčší „kopček“, sedieť nemusia. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Ako sedia?

Na fotkách ich má obuté dieťa s typickými „plutvičkami“. Má užšie päty aj členky, nižší priehlavok a mierne dlhší druhý prst. Väčšie utiahnutie by ešte bolo možné.

Porovnanie s Froddo Barefoot – Be Lenka Penguin sú vyššie, tiež sú užšie v päte. Tvar špičky je veľmi podobný s Froddo.

Porovnanie s Fare Bare B – Fare Bare sú trochu vyššie, šírka päty a tvar špičky sú veľmi podobné.

Be Lenka Penguin sú ďalšou vhodnou voľnou pre deti s plutvičkami. Dostatok priestoru pre prsty a zateplené vnútro zabezpečia komfort počas zimného obdobia.


Similar Posts