Barefoot | Detská obuv | Ostatné recenzie | Recenzie

Fare Bare balerínky, recenzia

  • šírka nôh: normálne až širšie
  • priehlavok: normálny až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Značku Fare Bare netreba extra predstavovať, na mojom webe nájdete už viacero zrecenzovaných modelov tejto značky. Balerínky, či pre niekoho sandálky sa vyrábajú od veľkosti 19 do 22, cena je okolo 29eur. Recenzia sa týka veľkosti 22, vznikla vďaka spolupráci s Nožičkovom, kde ich nájdete vo viacerých veľkostiach a dizajnoch.

Aj pre malé nôžky

Zvršok je z textílie, je mäkký a príjemný. Po obvode sú topánky prešité obuvníckou niťou. Zapínajú sa na suchý zips, na ktorého konci je logo. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 22 je 63g. Pozrite si aj video prevedenia. 

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/262511691689525/

Stielky sú vyberateľné, v balení nájdete dva páry. Jedny tenšie rovné a druhé hrubšie, so žliabkom na pätu. V prípadoch, kedy má dieťa vpadnuté – valgózne členky alebo sú topánky kúsok širšie v päte, môžete použiť tie stielky so žliabkom. Ak vás zaujíma téma vpadnutých členkov, prečítajte si tento článok napísaný fyzioterapeutkou.

Okolo členku nie sú polstrované, preto sú vhodné na normálne až širšie členky. Päta je jemne spevnená vyvýšenou podrážkou, je podšitá. Kaučuková podrážka má jemnú vzorku, je krásne ohybná už od nova. Vpredu chráni zvršok pred okopaním. Pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/3917920824948164/?v=3917920824948164

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Ako Fare Bare sedia?

Vnútorné rozmery Fare Bare vo veľkosti 22144x63mm, sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Vhodnosť obuvi je potrebné overiť  aj premeraním nôh obuvi.

Fare Bare balerínky aj sandálky sedia na normálne až širšie nôžky, normálny až vyšší priehlavok, normálne aj širšie členky.  Sú ideálne na nôžky plutvičky. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Budem rada za každé zdieľanie 🙂

Similar Posts