Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Protetika Berg, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálny (veľ.23)
  • členky: užšie až normálne (veľ.23)

Medzi novinkami na jar-leto 2020 od Protetiky, sa objavil aj model Berg. Ide o model ideálny pre aktívne deti, pretože to nie sú klasické otvorené vzdušné sandále a chránia nôžky pri aktivitách. Vyrábajú sa v štyroch farbách – navy, brown, koral a grey. Recenzia sa týka veľkosti 23. Topánky na recenziu mi poskytol e-shop Topánočky.eu, kde túto barefoot obuv značky Protetika nájdete v rôznych veľkostiach. Pozrite si aj aktuálne modely Protetika Barefoot.

Prevedenie

Zvršok je z brúsenej kože. Berg majú dva suché zipsy, ktoré držia pevne a topánočky sa dajú pekne regulovať. Vzhľadom pripomínajú sandálky Filii. Hmotnosť jednej topánočky je vo veľkosti 23 je 107g.

Celé vnútro (okrem oblasti pod stielkou) je kožené. Pozrite si aj video prevedenia.

Vyberateľné stielky sú rovné, ohybné, hrubé 2mm, zvrchu kožené. Pod stielkou je mäkká pena.

Okolo členku sú trochu vystužené, v oblasti päty viac. Dajú sa utiahnuť aj na užšie členky.

Päta je spevnená vyvýšenou podrážkou a opätkom do výšky po šev, vrchná časť päty je mäkšia. Päta je aj napriek tomu celkom ohybná v časti od podrážky nahor. Výška od podrážky po pätu v zadnej časti je 5,6cm.

Gumená podrážka je na špičke vytiahnutá vyššie až nad prsty, tým je zvršok chránený pred okopaním. Rovnako aj na päte. Je rovnaká ako na modeloch Rony a Alix. 

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má vrúbkovaný „dezén“, tvar špičky je vhodný aj pre dominantné (najdlhšie) palce. Ohybnosť je od nova dobrá. V menších číslach je stále podrážka pod pätou tuhšia, ohýbaním a nosením však zmäkne. Pozrite si aj video ohybnosti.

Ako Protetika Berg sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 23 meraná meradlom Plus12 je so stielkou 145mm, bez stielky 148mm. Vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 62mm. Stielka je užšia, jej rozmery nezodpovedajú vnútorným rozmerom obuvi. Či je obuv vhodná, zistíte premeraním nôh a obuvi.

Protetika Berg sú vo veľkosti 23 vhodné na užšie až normálne široké nôžky, užší až širší členok, nižší až normálny priehlavok. So zväčšujúcimi sa číslami sa zväčšuje aj strih, preto nemusia sedieť dobre na úzke členky.

Dieťa s rozmermi nôh 142x62mm, normálny priehlavok 10,5cm  a  normálny členok 15,5cm. 

porovnanie s Filii


Similar Posts