Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Protetika Alix, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: normálny až vyšší
  • členky: normále až širšie

Tenisky Alix sú novinky od Protetiky na sezónu jar-leto 2020. Vyrábajú sa v štyroch farbách – grey, navy, fuxia a lila, od veľkosti 19 do 35. Cena sa pohybuje okolo 30eur. Recenzia sa týka veľkosti 23. Topánky na recenziu mi poskytol e-shop Topánočky.eu, kde túto barefoot obuv značky Protetika nájdete v rôznych veľkostiach. Pozrite si aj aktuálne modely Protetika Barefoot.

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Tenisky sú z priedušnej sieťoviny. Jednotlivé diely zvršku sú obšité lemovkou.  Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 23 je  92g.

Zapínanie je na dva suché zipsy, ktoré sú kožené. Na vrchnom je logo značky. Pozrite si aj video prevedenia. 

Vnútro topánok okrem oblasti pod stielkou je bavlnené, ide o rovnaký materiál ako pri nových papučkách Raven. na päte je zvnútra brúsená koža. Pod stielkou už nie je kartónová výstuha ako v modeloch Harper a Kabi.

Stielky s logom sú sú rovné, ohybné, hrubé 2mm, zvrchu bavlnené.

Päta je jemne spevnená všitým opätkom a tiež vyvýšenou podrážkou. Výška zadnej časti od podrážky po pätu,  je približne 5,5cm.

Podrážka a ohybnosť

Gumená podrážka je na špičke a päte vytiahnutá vyššie. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka má vrúbkovaný „dezén“, tvar špičky je vhodný aj pre dominantné (najdlhšie) palce. Tvar podrážky je rovnaký ako na modeloch Harper, Kabi, či Rony. Ohybnosť je od nova dobrá. V menších číslach je stále podrážka pod pätou tuhšia, ohýbaním a nosením však zmäkne. Pozrite si aj video ohybnosti, kde uvidíte rozdiel medzi novou a poohýbanou topánkou.

Ako Protetika Alix sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 23 meraná meradlom Plus12 je so stielkou 145mm, bez stielky 148mm. Vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 63mm. Stielka je užšia, jej rozmery nezodpovedajú vnútorným rozmerom obuvi. Či je obuv vhodná, zistíte premeraním nôh a obuvi.

Protetika Alix sú vo veľkosti 23 vhodné na užšie až normálne široké nôžky, normálny až širší členok, nižší, normálny a trochu vyšší priehlavok. So zväčšujúcimi sa číslami sedia skôr na širšie členky, vyšší priehlavok. Okolo úzkeho členku sa kvôli lemovke vytvára medzera.

dieťa s rozmermi nôh 142x62mm, normálny priehlavok 10,5cm  a  normálny členok 15,5cm.

porovnanie s Protetika Rony

porovnanie s Filii


Similar Posts