detské barefoot | Ostatné recenzie

Jonap B4-zimné zateplené topánky, recenzia

Značka Jonap vyrába barefoot obuv, prehľad modelov si môžete pozrieť v tomto článku. Recenzia sa týka Jonap B4 vo veľkosti 29. Jonap B4 ktoré sa vyrábajú od veľkosti 20 po 30. Cena je okolo 50eur.

Jonap-b4

Vrchný materiál je velúrová koža, vnútro je kožušinové, mäkké, teplé, okolo päty je vynechané.  Po impregnácii by mali zvládnuť  aj sneh. Celé prevedenie pôsobí kvalitne, akurát sa zdá, akoby každá špička mala iný tvar. Je to však len estetická záležitosť, predpokladám, že je to spôsobené lepením podrážky k topánke. Pozrite si aj video prevedenia.

Jonap-b4-vnutro

Suché zipsy sú kvalitné, avšak opäť kratšie, čiže deťom s vyšším priehlavkom bude kúsok suchého zipsu trčať, resp. bude neprekrytý ako na fotke. Nové modely majú suché zipsy už predĺžené.

Podrážka je pekne ohybná priečne aj pozdĺžne od nova. Pozrite si tiež video ohybnosti.

Jonap-b4-ohybnost

Zateplená stielka sa dá vyberať, je o pár milimetrov menšia ako vnútorná dĺžka topánky.

jonap-b4-stielky

Jonap B4 sú vhodné na užšie členky a päty, nízky až mierne vyšší priehlavok (suché zipsy budú neprekryté) a nôžku širšiu vpredu (tzv. plutvičky).  Sadnú ideálne na tvar nohy s druhým prstom rovnakým alebo dlhším ako palec.

Vnútorná dĺžka (VD) veľkosti 29 je 189mm so stielkou a 192mm bez stielky.  Vnútorná šírka je 74mm. Miery som zistila pomocou Meradla Plus 12 a digitálneho meradla Clevermess.

jonap-b4-obute
jonap-b4-obute-clenky

Similar Posts