Protetika Rony, recenzia

Medzi novinkami na jar a leto 2020 sa objavil aj model Protetika Rony. Vyrábajú sa od čísla 19 do 35, v štyroch farbách – green, tyrkys, koral a lila. Recenzia sa týka veľkosti 23. Topánky na recenziu mi poskytol e-shop Topánočky.eu, kde túto barefoot obuv značky Protetika nájdete v rôznych veľkostiach.

protetika-barefoot-rony

Zvršok je z hladkej kože ako model Harper. Rony majú dva suché zipsy, ktoré držia pevne a topánočky sa dajú pekne regulovať. Po impregnácii sú vhodné aj do vlhka.

protetika-barefoot-rony-zboku

Celé vnútro je z priedušného materiálu, ktorý je použitý aj na zvršok noviniek Alix. Pozrite si aj video prevedenia.

Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 23 je 109g. Stielky sú rovné, ohybné, hrubé 2mm, zvrchu kožené.

Pod stielkou už nie je kartónová výstuha ako v modeloch Harper a Kabi. Namiesto nej je tam mäkká pena.

Okolo členku sú vystužené, pekne držia tvar. Vystužená je aj vrchná časť jazyka, vďaka čomu sú pohodlnejšie a lepšie sa prispôsobia na priehlavku a okolo členku.

Gumená podrážka je na špičke vytiahnutá vyššie až nad prsty, tým je zvršok chránený pred okopaním. Rovnako aj na päte.

Päta je spevnená vyvýšenou podrážkou a všitým opätkom do výšky koženej časti na päte, lem okolo členku je mäkký. Päta je aj napriek tomu ohybná. Výška od podrážky po pätu v zadnej časti je 5,6cm.

ohybnosť päty

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka má vrúbkovaný „dezén“, tvar špičky je vhodný aj pre dominantné (najdlhšie) palce. Tvar podrážky je rovnaký ako na modeloch Harper a Kabi.

Ohybnosť je od nova dobrá, model Rony už nemá pod stielkou kartón ako model Harper a Kabi. V menších číslach je stále podrážka pod pätou tuhšia, ohýbaním a nosením však zmäkne. Pozrite si aj video ohybnosti.

Vnútorná dĺžka veľkosti 23 je so stielkou 146mm, bez stielky 148mm. Vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 62-63mm. Stielka je užšia, má šírku len 59mm, je to pekne vidieť aj na druhej fotke nižšie. Postavenie dieťaťa na stielku nie je vhodný spôsob zisťovania, či topánočky rozmermi sedia na dané nôžky. Nohy je potrebné vždy pred kúpou topánok premerať.

Protetika Rony sú vo veľkosti 23 vhodné na užšie až normálne široké nôžky, úzky až normálny členok, nižší, normálny a trochu vyšší priehlavok. So zväčšujúcimi sa číslami budú na úzke členky sedieť horšie. Potom sedia skôr na normálne až širšie členky, normálny a mierne vyšší priehlavok. Otvor okolo členku je trochu väčší ako na modeli Harper.

dieťa s rozmermi nôh 142x62mm, normálny priehlavok 10,5cm  a  normálny členok 15,5cm.

dieťa so širším členkom

 Rony veľkosť 26-167x66mm, dieťa s nohami  156x63mm, členok užší 15.5cm, priehlavok normálny až nižší 11.5cm, päty normálne až užšie

okolo členku sú voľnejšie, má medzeru aj vedľa päty

Protetika Kabi, Harper a Rony. Rony majú najväčší otvor

Rony vs. Harper

Harper vs. Rony

Rony vs. novinka Alix

Rony vs. vyššie celoročky Filii  na novej podrážke

Rony vs. nižšie celoročky Filii na starej podrážke

Rony vs. zimné Bundgaard Petit

Rony vs. Old Soles

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

Froddo Barefoot sandále, recenzia

Chorvátska značka Froddo prišla s novinkami z rady Barefoot. Po celoročkách a plátenkách vám predstavujem sandále. Vyrábajú sa od veľkosti 27 do 35 vo viacerých

vivobarefoot-primus-trail

Vivobarefoot Primus Trail

šírka nôh: normálne široké až širšie priehlavok: nižší až mierne vyšší členky: úzke až širšie Obľúbená značka Vivobarefoot prišla na trh so skvelou novinkou, ktorou je model

Fare Bare plátenky

šírka nôh: normálne široké až širšie priehlavok: nižší až normálny členky: normálne až širšie Známa česká značka Fare Bare prichádza každú sezónu s novinkami. Predstavujem vám nové plátenky, ktoré sa vyrábajú