Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Sandále Jonap B9, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké (SLIM verzia), normálne široké až širšie (klasická verzia)
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: užšie až normálne

Značka Jonap prišla na trh so sandálami pod označením B9. Ak máte zmätok v označovaní barefoot obuvi Jonap, pozrite tento prehľad všetkých Jonap modelov. Sandále Jonap B9 sa vyrábajú od veľkosti 20 do 30, v rôznych farbách, zvršok je buď z brúsenej kože alebo z mikrovlákna. Recenzia sa týka veľkosti 26 a 28, v SLIM (sivé) aj klasickej verzii (modré), z oboch materiálov.

jonap-b9

 

Aj pre vegánov

Zvršok  sivých je z mikrovlákna (označenie MF), modré sú z brúsenej kože (označenie S). Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 26 je 117g a vo veľkosti 28 163g. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/592265148070329/?v=592265148070329

Zapínajú sa na suchý zips prevlečený cez kovové očko a na priehlavku sa ešte dotiahnú gumičkou s brzdičkou. Okrúhla gumička je na koncoch všitá do pásiku. Brdzička je malá, pri aktivitách nezavadzia 🙂 Sandále sa dajú pekne prispôsobiť aj na užšie členky. Suchý zips, ktorý je našitý na topánke je dosť dlhý, vo väčšine prípadoch ostáva neprekrytý. Prekrytý je vo väčších číslach (cca 27 a vyššie) a to iba pri kombinácii nízky priehlavok a úzky členok. 

Vnútro je sieťované, okrem oblasti pod stielkou rovnako ako ostatné modely. Stielky sú vyberateľné, rovné, ohybné, hrubé cca 3mm. 

Okolo členku a päty sú topánky jemne vystužené. Pod členkom sú sandále viac vykrojené. Päta je mierne spevnená všitým opätkom.

Sandále B9 „novej“ podrážke, ktorá je odolnejšia ako pôvodná. Rozdiely medzi podrážkami sú zhrnuté v tomto článku. Podrážka je mierne vytiahnutá po celom obvode. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Podrážka je ohybná, spočiatku menej, nosením zmäkne. Pozrite si aj video ohybnosti, modré sú nové, sivé nosené 2x.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/314895139536025/?v=314895139536025

Tvar špičky  je vhodný pre nohy s najdlhším (dominantným) palcom a ešte viac pre nohy s druhým prstom rovnako dlhým alebo dlhším ako palec. Sú vhodné na plutvičky. 

Ako sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 26 – SLIM verzii sú 169x68mm. Vo veľkosti 28 – klasickej verzii sú  rozmery 184x73mm. Rozmery stielok sú odlišné. Či je obuv vhodná, si overíte premeraním nôh a obuvi.

Jonap B9 sú v SLIM verzii vhodné na užšie a normálne široké nohy, v klasickej verzii sedia na normálne široké a širšie nohy. Vhodný priehlavok (pre obe verzie) je nižší až normálny. Sedia na užšie aj normálne široké členky. Kvôli zapínaniu na suchý zips a brzdičku nesedia na vyššie priehlavky, tiež nie vždy na kombináciu normálny priehlavok a normálny členok. Ťažšie sa obúvajú a suchý zips je málo prekrytý. Na tieto typy nôh je vhodnejší model B8. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva. 

Nižšie na fotkách je syn s nohami 172x65mm, členok má užšípriehlavok nižší, päty užšie. V klasickej verzii mal nohu uloženú viac na malíčkovej strane a tvoril sa mu nadmerok do šírky vedľa palca. Lepšie mu sedí SLIM verzia, kde je nadmerok do šírky rozložený rovnomerne vedľa malíčka aj vedľa palca. Rozdiel medzi klasickou a Slim verziou je v šírke. Jonap slim sú o 2-3mm užšia ako klasická verzia. Šírka päty, dĺžka suchých zipsov sú rovnaké. 

porovnanie Jonap B9 v klasickej (modré) a slim verzii (sivé)

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho ďalej 🙂


Similar Posts