D. D. Step 063, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: aj na užšie

Obľúbená značka D.D. step rozšírila ponuku o novú radu 063 s označením barefeet. Vyrábajú sa od veľkosti 25 do 36 v štyroch farbách, cena sa pohybuje okolo 38eur. Recenzia sa týka farby Baby Pink vo veľkosti 29 a farby Lavender vo veľkosti 31. Za požičanie topánok na recenziu ďakujem predajni s e-shopom Nožičkovo, kde ich nájdete vo viacerých veľkostiach.  Na trhu sú už aj nové modely z tejto rady.

Zvršok je kombinácia hladkej a brúsenej kože. Modely Lavender a Royal Blue majú žltý reflexný pásik. Po impregnácii sú vhodné aj do vlhka. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 29 je  151g, vo veľkosti 31 168g. 

Zapínanie je na dva suché zipsy. Horný suchý zips s logom značky sa prevlieka cez kovové očko, prípadne aj cez očko na jazyku. Dolný suchý zips očko nemá. Drží dobre aj vďaka suchému zipsu našitému na jazyku. Pozrite si aj video  prevedenia. 

Celé vnútro topánok je kožené, okrem oblasti pod stielkou.

Stielky sú vyberateľné, rovné a ohybné. Hrúbka je cca 3mm. Z vrchnej strany sú kožené, zospodu penové.  

Okolo členku a Achillovky sú mäkké a vystužené, najmä z vnútornej časti. Vďaka tomu sedia aj na užšie členky.

Päta je jemne spevnená. Topánky nemajú všitý opätok, spevnenie zabezpečuje vyvýšená porážka v oblasti päty a pevnejšia brúsená koža. Výška meraná od podrážky po pätu v zadnej časti je 8cm pri veľkosti 29 a 8,3cm pri veľkosti 31.

Podrážka je po celom obvode prešitá, na špičke aj päte je vytiahnutá vyššie pre ochranu zvršku.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka má vzorku, výstupky majú cca 2-3mm. Mali by dobre držať aj v náročnejšom a šmykľavom teréne.

Ohybnosť podrážky je od nova výborná do všetkých smerov, v celej ploche podrážky. Málo barefoot topánok je takto pekne ohybných. Pozrite si aj video ohybnosti. 

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné aj na mierne plutvičky. Okolo tvaru špičky prebehlo viacero diskusií. V reáli je tvar špičky lepší ako sa zdá na fotkách, pretože podrážka na fotkách skresľuje. Posúdenie tvaru nestačí urobiť na základe tvaru podrážky zvonku, ale na základe tvaru vnútorného priestoru, napr. pomocou testu plastelínou.

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 29 183mm a vo veľkosti 31 194mmVnútorná šírka meraná  digitálnym meradlom Clevermess je 71 a 74mm. Na šírku sa prispôsobia v závislosti od obvodu prstových kĺbov. Vnútorné rozmery sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Pozor, stielka je užšia, jej rozmery nezodpovedajú vnútorným rozmerom obuvi. Či je obuv vhodná, zistíte premeraním nôh a obuvi.

D.D step 063 sú vhodné na užšie až normálne široké nôžky, nižší až  vyšší priehlavok, dajú sa utiahnuť aj na užšie členky. Kombinácia úzkych členkov a nízkych priehlavkov nie vždy sedí, je to individuálne.  Posúdiť priehlavok a členok môže byť náročné, preto je vhodné skúšanie. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby online poradenstva.

Nižšie na fotkách je dieťa s nohami 172x65mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Postavenie na stielku slúži len pre predstavu.

Na fotkách je dieťa s nohami 190x74mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Dajú sa utianuť aj na úzky členok.

porovnanie s Kiuu

Share on facebook
Share on email

Zdieľanie:

Share on facebook
Share on email

Predstavujeme značky:

Zľavové kódy:

ANGLES FASHION zľava 5% s kódom ANGLESNOZKY zľava platí do 31.8.2020

DOTS od BAREFU zľava 5% s kódom 2880ts5 

KOBERČEKY od bebee zľava 50% na doprave s kódom stastnenozky

VAWA zľava 5% s kódom stastnenozky5

Najčítanejšie články:

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

beda-mauro

Beda Mauro, recenzia

šírka nôh: normálne a široké priehlavok: normálny a vysoký členky: užšie až širšie V tejto kratšej recenzii sa pozrieme na známu českú značku Beda, model Mauro. Ide

turisticke-decathlon

Turistické topánky z Decathlonu

Včera som bola testovať moje turistické topánky z Decathlonu, ktoré budem využívať na náročnejšie túry. Na menej náročné túry nosím barefoot tenisky Merrell. Na tieto

groundies-amsterdam

Groundies Amsterdam, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: úzke až širšie Na webe chýbajú recenzie pánskych topánok vo väčších číslach, preto to idem aspoň