D. D. Step 063, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: aj na užšie

Obľúbená značka D.D. step rozšírila ponuku o novú radu 063 s označením barefeet. Vyrábajú sa od veľkosti 25 do 36 v štyroch farbách, cena sa pohybuje okolo 38eur. Recenzia sa týka farby Baby Pink vo veľkosti 29 a farby Lavender vo veľkosti 31. Za požičanie topánok na recenziu ďakujem predajni s e-shopom Nožičkovo, kde ich nájdete vo viacerých veľkostiach.  

Zvršok je kombinácia hladkej a brúsenej kože. Modely Lavender a Royal Blue majú žltý reflexný pásik. Po impregnácii sú vhodné aj do vlhka. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 29 je  151g, vo veľkosti 31 168g. 

Zapínanie je na dva suché zipsy. Horný suchý zips s logom značky sa prevlieka cez kovové očko, prípadne aj cez očko na jazyku. Dolný suchý zips očko nemá. Drží dobre aj vďaka suchému zipsu našitému na jazyku. Pozrite si aj video  prevedenia. 

Celé vnútro topánok je kožené, okrem oblasti pod stielkou.

Stielky sú vyberateľné, rovné a ohybné. Hrúbka je cca 3mm. Z vrchnej strany sú kožené, zospodu penové.  

Okolo členku a Achillovky sú mäkké a vystužené, najmä z vnútornej časti. Vďaka tomu sedia aj na užšie členky.

Päta je jemne spevnená. Topánky nemajú všitý opätok, spevnenie zabezpečuje vyvýšená porážka v oblasti päty a pevnejšia brúsená koža. Výška meraná od podrážky po pätu v zadnej časti je 8cm pri veľkosti 29 a 8,3cm pri veľkosti 31.

Podrážka je po celom obvode prešitá, na špičke aj päte je vytiahnutá vyššie pre ochranu zvršku.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka má vzorku, výstupky majú cca 2-3mm. Mali by dobre držať aj v náročnejšom a šmykľavom teréne.

Ohybnosť podrážky je od nova výborná do všetkých smerov, v celej ploche podrážky. Málo barefoot topánok je takto pekne ohybných. Pozrite si aj video ohybnosti. 

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné aj na mierne plutvičky. Okolo tvaru špičky prebehlo viacero diskusií. V reáli je tvar špičky lepší ako sa zdá na fotkách, pretože podrážka na fotkách skresľuje. Posúdenie tvaru nestačí urobiť na základe tvaru podrážky zvonku, ale na základe tvaru vnútorného priestoru, napr. pomocou testu plastelínou.

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 29 183mm a vo veľkosti 31 194mmVnútorná šírka meraná  digitálnym meradlom Clevermess je 71 a 74mm. Na šírku sa prispôsobia v závislosti od obvodu prstových kĺbov. Vnútorné rozmery sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Pozor, stielka je užšia, jej rozmery nezodpovedajú vnútorným rozmerom obuvi. Či je obuv vhodná, zistíte premeraním nôh a obuvi.

D.D step 063 sú vhodné na užšie až normálne široké nôžky, nižší až  vyšší priehlavok, dajú sa utiahnuť aj na užšie členky. Kombinácia úzkych členkov a nízkych priehlavkov nie vždy sedí, je to individuálne.  Posúdiť priehlavok a členok môže byť náročné, preto je vhodné skúšanie. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby online poradenstva.

Nižšie na fotkách je dieťa s nohami 172x65mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Postavenie na stielku slúži len pre predstavu.

Na fotkách je dieťa s nohami 190x74mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Dajú sa utianuť aj na úzky členok.

porovnanie s Kiuu

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

Froddo Barefoot sandále, recenzia

Chorvátska značka Froddo prišla s novinkami z rady Barefoot. Po celoročkách a plátenkách vám predstavujem sandále. Vyrábajú sa od veľkosti 27 do 35 vo viacerých

vivobarefoot-primus-trail

Vivobarefoot Primus Trail

šírka nôh: normálne široké až širšie priehlavok: nižší až mierne vyšší členky: úzke až širšie Obľúbená značka Vivobarefoot prišla na trh so skvelou novinkou, ktorou je model

Fare Bare plátenky

šírka nôh: normálne široké až širšie priehlavok: nižší až normálny členky: normálne až širšie Známa česká značka Fare Bare prichádza každú sezónu s novinkami. Predstavujem vám nové plátenky, ktoré sa vyrábajú