Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Papučky Fare Bare, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: normálny až vysoký
  • členky: normálne až širšie

Na trhu sa objavili plátenky – papučky Fare Bare s označením 5101401. Sú vhodné aj ako plátenky na von. Vyrábajú sa vo veľkostiach 23 až 27, cena sa pohybuje okolo 21eur. Za poskytnutie papučiek vo veľkosti 23 na recenziu ďakujem Nožičkovu.

Prevedenie

Zvršok je látkový, na priehlavku majú gumičku, vďaka ktorej si papučky zvládnu obuť aj menšie detičky. Papučky sa vyrábajú tiež vo verziách so suchým zipsom (majú iný farebný motív). Dizajnom pripomínajú klasické papučky.

Vnútro je látkové, špička je chránená vytiahnutou podrážkou dohora. Celkovo pôsobia kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

K papučkám sú dodávané dva páry stielok ako je u Fare Bare štandardom. Jedny sú tenké rovné (vpravo) a druhé majú žliabok (vľavo) pre lepšiu fixáciu päty. Sú trochu hrubšie a zároveň zmenšia vnútorný priestor. Papučky sa môžu nosiť s obomi stielkami alebo iba s jednou z nich. Vložka vľavo so žliabkom je vhodná aj pre vpadnuté členky.

Päta je jemne spevnená, čiastočne vyvýšenou podrážkou v oblasti päty a tiež aj všitým opätkom.

Podrážka

Podrážka je z termokaučuku, má jemné ryhovanie. Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce a tiež pre palce, ktoré smerujú do vonkajšej strany. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. Podrážka je po bokoch vytiahnutá vyššie, je však tenšia ako to pôsobí z profilu.

Ohybnosť je dobrá už od nova, aj do „opačného“ smeru, čo je dôležité najmä pri kľačaní. Podrážka sa ohne spolu s chodidlom a nezareže sa do Achillovky. Pri nevhodných tvrdých podrážkach deti kladú chodidlá do vonkajšej strany alebo sedia nesprávne do tvaru písmena W. Podrážka je tuhšia ako napr. pri Beda či Jonap papučkách. Pozrite si aj video ohybnosti.

Ako papučky Fare Bare sedia?

Vnútorná dĺžka pri veľkosti 23 je 153mm s tenkou stielkou, 151mm s oboma stielkami. Vnútorná šírka meraná digitálnym meradlom Clevermess bez roztiahnutia zvršku do strán je 64mm.

Papučky Fare Bare sú vhodné na normálne až širšie nôžky, normálny až vyšší priehlavok. Nôžkam s vysokým priehlavkom bude sedieť verzia papučiek so suchým zipsom. Papučky sedia dobre na normálne širokých a mierne širších členkoch. Nie sú vhodné pre úzke päty a členky. Tvar bude vyhovovať detičkám s najdlhším palcom a tiež tým, ktorým smeruje palček do vonkajšej strany.

Dieťa na fotkách má rozmery nôh 14,2x6cm, normálny priehlavok, členok aj pätu. Gumička na priehlavku sedí dobre, okolo členku na pravej nôžke je viac miesta, pridaním vložky so žliabkom sedeli papučky lepšie.


Similar Posts