Barefoot | barefoot papuče | detské barefoot | Recenzie

Papučky Protetika Raven 2020, recenzia

protetika-barefoot-raven-2020

Protetika prichádza na jar a leto 2020 s rôznymi novinkami. Medzi nimi sú aj papučky Raven v dvoch farbách – dievčenská navy a chlapčenská denim. Vyrábajú sa od veľkosti 22 do 35 rovnako ako jesenné modely papučiek. Recenzia sa týka veľkosti 27. Papučky na recenziu mi poskytol e-shop Topánočky.eu, kde túto barefoot obuv značky Protetika nájdete v rôznych veľkostiach. Pozrite si aj aktuálne modely Protetika Barefoot.

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Zvršok je látkový, dievčenský model sa pekne trbliece. Dizajnovo pripomínajú klasické nebarefoot papuče. Papučky pekne držia tvar, vďaka čomu sa ľahko obúvajú aj menším detičkám.

Vnútro sa líši oproti jesenným modelom, je zo svetlej bavlny. Suché zipsy držia pevne. Pozrite si aj video prevedenia.

Hmotnosť jednej papučky vo veľkosti 27 je 102g.

Stielky sú zvrchu bavlnené, rovnaké ako vnútro. Zo spodnej strany je tkanina ako aj pri jesenných modeloch. Stielky sú rovné, hrubé 3mm, ľahko ohybné. Môžete ich prípadne nahradiť tenšími, ale hrozí, že sa budú posúvať.

Pod stielkou je rovnaká tkanina ako v jesenných modeloch.

Päty nie sú spevnené, dajú sa ľahko ohnúť až do vnútra, čiže deťom sa nebudú zarezávať do nôh a krásne sa prispôsobia. Výška od podrážky po pätu v zadnej časti je 5,8cm. Niektoré deti lem päty tlačí na Achillovku a spôsobuje začervenanie. Je to však individuálne, odporúčam vyskúšať. Synovi sedeli veľmi pekne. Papučky Raven sú vhodné aj na úzke členky, dajú sa pekne dotiahnuť  prispôsobiť.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je gumená a protišmyková, ako na jesenných modeloch. Tvar špičky je vhodný aj pre mierne dominantné palce (najdlhšie).

protetika-barefoot-raven-podrážka

Podrážka je rovná (papučky nemajú drop), od nova menej ohybná, nosením však zmäkne. Hrúbku má 5mm. Pozrite si aj video ohybnosti, kde je porovnaná nová a trochu rozhýbaná podrážka.

Vnútorná dĺžka veľkosti 27 meraná meradlom Plus12 bez stielky je 175mm, so stielkou 173mm. Vnútorná šírka bez rozťahovania zvršku do strán je 68mm.

protetika-barefoot-raven-2020-vnutorna-dlzka-meradlo-plus-12

Ako Protetika Raven sedia?

Papučky RAVEN sú vhodné na užšie až normálne široké nôžky, nízky normálny a mierne vyšší priehlavok. Sedia aj na úzke členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva. Porovnanie s inými značkami papučiek nájdete v tomto článku.

Dieťa na fotkách má  nízky priehlavok a úzke členky.

zľava Ef, Beda široké, Jonap, Protetika Raven

Beda široké vs. Raven

Raven sú na strane palca viac vybočené von

päta u Beda je výrazne užšia

Raven vs. Jonap

špička na Jonapoch má výraznejší sklon k malíčku

päta na Jonapoch je užšia

Ef vs. Raven

tvar špičky je takmer rovnaký

Ef majú väčší otvor na členok

Raven sa k členku výraznejšie zužujú


Similar Posts