Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Sandále D.D.step 063

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až normálne

Sandále D.D.step 063 sú ďalší model z tejto obľúbenej rady. Sú ľahké, ohybné, podrážka má vzorku a chráni zvršok pred okopaním. Sandále mám na recenziu požičané z Maxatko.sk, kde ich nájdete aj v ďalších prevedeniach a veľkostiach. V recenzii sa pozrieme na veľkosť 28.

wildling-leto

Prevedenie

Sandálky sú kožené, nohám sa prispôsobia vďaka dvom suchým zipsom. Sú ľahké, celé prevedenie je príjemné a prispôsobivé. Pozrite si tiež video.

Vnútro je kožené, tiež aj vyberateľné stielky. Po obvode sú sandálky polstrované. Päta nie je spevnená opätkom, iba čiastočne vyvýšenou podrážkou.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka výstupky, čo mnohí do terénu vyhľadávajú. Je po obvode vyvýšená a krásne ohybná. Podrážku a ohybnosť si môžete pozrieť vo videu. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné aj na mierne plutvičky. Okolo tvaru špičky prebehlo viacero diskusií. V reáli je tvar špičky lepší ako sa zdá na fotkách, pretože podrážka na fotkách skresľuje. Posúdenie tvaru nestačí urobiť na základe tvaru podrážky zvonku, ale na základe tvaru vnútorného priestoru, napr. pomocou testu plastelínou alebo pozorovaním malých majiteľov týchto topánok 🙂

Ako sandále sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 28 sú 179x70mm. Vnútorné rozmery sedia s tabuľkou Maxatka.

Sandále D.D. step 063 sú vhodné na užšie až normálne široké nôžky, nižší až  vyšší priehlavok, dajú sa utiahnuť aj na užšie členky. Kombinácia nižší priehlavok a užšie členky nemusí vždy sedieť. Sandále sedia krásne na nohy s dominantným palcom aj najdlhším druhým prstom, ktoré majú prudký sklon prstov od palca k malíčku, tzv. striešku. Na tento typ nôh sedí málo barefoot topánok. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Nižšie na fotkách je dieťa s užšími nohami, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Postavenie na stielku slúži len pre predstavu.

Značka D.D. step výrazne napreduje a je veľmi obľúbená. Máte s ňou skúsenosti? Videli ste aj dievčenskú verziu týchto topánočiek?


Similar Posts