Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Little Blue Lamb Riky Grey, recenzia

Známa značka Little Blue Lamb vyrába viac rád obuvi a to rady Baby, Originals a Revive. Barefoot kritériá spĺňa len rada Baby. Keďže stále veľa ľudí považuje za dobrú alternatívu aj ostatné rady, dostala som na „výskum“ tieto zimné LBL Riki Grey z rady Revive vo veľkosti 11. Týmto ďakujem barefoot obchodíku Nožičkovo za topánočky. Poďte sa pozrieť, ako obstáli v teste.

little-blue-lamb-riky-grey

Prevedenie topánok je na prvý pohľad veľmi slušné. LBL sa vyrábajú v Číne. Zvršok je zo syntetickej kože, sivá je hladká, žltá brúsená. Vo vnútri je umelá kožušina. Medzi kožou a kožušinou je tenká pena na tepelnú izoláciu. Nikde nevytŕčajú nitky ani lepidlo. Suché zipsy držia silno, horný je prichytený o jazyk. Topánka sa dá pekne roztvoriť, otvor je dosť veľký aj pre vyšší priehlavok, pozrite si video.

Hmotnosť jednej topánky je 186g, čo je porovnateľné s barefoot obuvou v danej veľkosti. Päta je spevnená približne do polovice výšky topánky. Textilné stielky sú vyberateľné, ohybné, no pre barefoot zbytočne hrubé, bolo by potrebné ich vymeniť za tenšie. Z opačnej strany stielky je pena so vzorkou. Oceňujem absenciu podpory klenby. Dĺžka stielky od stredu päty do stredu špičky je 186mm, od stredu päty po palec 182mm  a šírka 66mm.

Podrážka

Podrážka je po bokoch pevná a tvrdá. Little Blue Lamb pri popise tohto modelu na svojej stránke sľubuje mäkkú a ohybnú podrážku. Ohybnosť je však obstojná len pod špičkou, pod pätou je podrážka ohybná minimálne, viac uvidíte vo videu ohybnosti. Špička sa navyše mierne dvíha, čo je ďalšie mínus pre tieto Little Blue Lamb.

Ďalšie mínus je drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), ktorý je výrazný. Vpredu má podrážka hrúbku 7mm a pod pätou až 14mm. Medzi podrážkou a vnútornou vrstvou sa nachádza tvrdá pena, ktorá je príčinou dropu. Ani v tomto teda nespĺňajú kritériá barefoot obuvi.

Tvar špičky podľa podrážky nie je veľmi lichotivý, podrážka sa príliš skoro zužuje na strane palca. To isté platí aj pre tvar stielky. Na zistenie tvaru vnútorného priestoru som opäť použila test plastelínou. Test som urobila v rozrezanej aj nerozrezanej topánke. Ukázalo sa, že oba odliatky zodpovedajú tvaru stielky. Šírka odliatku je 67mm.

Vnútorné rozmery

Vnútorná dĺžka zisťovaná meradlom Plus 12 vyšla 186mm aj v rozrezanej aj v celej topánke. Meradlo som viedla viac k stredu vzhľadom na tvar nohy dievčatka, ktoré topánky testovalo a na to, že bližšie k palcu meradlo topánka nepustila. Vnútorná šírka meraná digitálnym meradlom Clevermess vyšla 70mm po jemnom zatlačení. Ramená meradla by bolo vhodné ešte trošku pritlačiť, avšak pre pevnosť bokov vaničkovej podrážky to nebolo možné.  Výrobca udáva na webovej stránke vnútornú dĺžku 182mm a vnútornú šírku 74mm. Údaj na krabici hovorí o 185mm.

Ako sedia na nohách?

Little Blue Lamb Riky Grey obulo dievčatko s rozmermi nôh 176x69mm s nedominantným palcom. Opäť sa potvrdilo, že vnútorný priestor nemá vhodný tvar. Špička sa na strane palca skoro zužuje. Pred palcom je teda malý nadmerok a nemá priestor na posun. Naopak pred druhým a tretím prstom je priestoru príliš veľa. Situáciu by teda nezachránila ani väčšia veľkosť. Ideálna špička by mala mať tvar ako je znázornené na fotke zelenou prerušovanou čiarou.

Ak zhrniem všetky zistenia, tieto topánky nie sú vhodné ani ako alternatíva. Z hľadiska barefoot má špička zlý tvar, dvíha sa od zeme, ohybnosť je nedostatočná, drop výrazný.


Similar Posts