Sole Runner Pure 2, recenzia

Sole Runner je nemecká značka, ktorá vyrába detskú aj dospelácku barefoot obuv. Recenzia sa týka modelu Pure 2 vo veľkosti 38. Vyrábajú sa vo viacerých farbách od veľkosti 36 do 48, cena je okolo 125eur. Za poskytunutie topánok na recenziu ďakujem obchodu SOJKAshop, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

Zvršok je vyrobený z 3D sieťoviny, ktorá je vysoko priedušná.  Pod členkami a okolo šnúrovania sú ešte prešité. Celý zvršok je mäkký a pohodlný.

Šnúrky vedú cez očká, zaujímavé je riešenie horného radu, kedy nie sú očká prišité k zvršku, iba na konci. Šnurovanie je dostatočne dlhé, dajú sa teda pekne a  jednoducho prispôsobiť.

Jazyk nie je prišitý po bokoch, v hornej časti je došikma polstrovaný, aby sa krásne prispôsobil na nohu.

Po celom obvode sú prešité, čím sú chránené pred vlhkom, špinou a poškodením. Pozrite si aj video prevedenia.

veľmi ľahké, hmotnosť jednej topánky je len 142g bez stielky a so stielkou 154g.

Stielky sú vyberateľné a mierne zateplené, pod pätou majú nalepenú tenkú vrstvu pre prípady, kedy ešte nie je chôdza úplne v poriadku a stále ešte dopadáte ostrejšie na päty. Hrúbka stielky je 2mm. Pozor, stielka má iné rozmery ako vnútro, preto neodporúčam testovať vhodnosť obuvi postavením sa na stielku.

 

Päta je mäkká, ohybná, pre lepšie obúvanie majú očko.

Drop je nulový – podrážka je všade rovnako hrubá.

Tvar špičky je vhodný aj pre  dominantné palce.

Podrážka je  hrubá len 2,5mm, nefarbí podlahy. Ohybnosť podrážky je už od nova výborná do všetkých smerov, pozrite si aj video ohybnosti.

Vnútorná dĺžka veľkosti 38 je s vložkou 247mm, bez vložky 250mm. Vnútorná šírka závisí aj od obvodu prstových kĺbov, teda približne 93 až 97mm. Vnútornú šírku som zisťovala slamkou. Stielka má rozmer 24×9,2cm.

Sole Runner Pure sú vhodné na užšie až normálne široké nohy, nízky až normálne vysoký priehlavok, dajú sa krásne utiahnuť aj na úzke členky a päty.

Nohy na fotkách majú rozmer 24×9,5cm, priehlavok aj obvod prstových kĺbov je normálny, päty sú užšie.

tu pekne vidieť, že noha je širšia ako stielka, napriek tomu topánky nie sú úzke

Share on facebook
Share on email

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

feelgrounds-droptop

Feelgrounds Droptop, recenzia

šírka nôh: normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: úzke až normálne široké Nemeckú značku Feelgrounds už zrejme mnohí poznáte, kto nie, určite mrknite na ich e-shop.

littlefeet-prevádzka

Nakuknite do zákulisia Littlefeet.sk

Prvý článok nového projektu – Magazín Šťastné nôžky, je tu! Cieľom Magazínu je nakuknúť do zákulisia e-shopov, predajní, výrobcov a podávať vám informácie o rôznych

be-lenka-promenade

Be Lenka Promenade, recenzia

šírka nôh: normálne až širšie, niekedy aj užšie členky: užšie až širšie Toto leto na trhu pribudli novinky od slovenskej značky Be Lenka. Medzi novinkami sa objavili