Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Xero Shoes Oswego, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: úzke až širšie

V tejto recenzii vám predstavím vegánske Xero Shoes Oswego, model od čoraz obľúbenejšej značky. Oswego sú vhodné ako na bežné nosenie, tak aj na športové aktivity. Na testovanie som dostala veľkosť 39. Tento model aj iné Xero Shoes nájdete na naboso.cz a s kódom stastnenozky získate 10% zľavu (platí na značku Xero Shoes).

Prevedenie

Zvršok je z pleteniny, topánky sú vhodné aj pre vegánov. Po obvode sú chránené vyvýšenou podrážkou a pevnejším materiálom na zvršku. Aj tento model má premyslený systém, vďaka ktorému sa doťahovaním šnúrok pritiahnu aj pásiky a tak tenisky pekne priľnú k nohám. Pozrite si tiež video.

Po obvode sú elastické, ľahko sa obúvajú aj bez šnurovania. Vnútro je zo „sieťoviny“. Oswego majú vyberateľné stielky so žliabkom na pätu a perforovanou spodnou stranou. Dobre držia päty aj pri športových aktivitách. Pätová časť topánok drží tvar, ale zároveň je mäkká a pohodlná.

Podrážka aj do terénu

Známa 4,5mm podrážka  FeelTrue® s výstupkami je vhodná aj do terénu. Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť podrážky je výborná už od nova, ohybnosť je zachytená aj vo videu.

Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom. Xero Shoes sedia aj na vbočené palce(halluxy).

be-lenka-jar-2023

Ako Xero Shoes Oswego sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 39  247x95mm, pričom šírka závisí od obvodu prstových kĺbov, tento model je vďaka materiálu veľmi prispôsobivý. Stielky sú užšie ako reálna šírka, postavenie sa na stielky teda nie je vhodný spôsob overenia si, či tenisky sedia.

Xero Shoes Oswego sedia na užšie až normálne široké nohy, na nižší až normálny priehlavok. Sedia aj na užšie členky.  Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Oswego sa dajú pekne prispôsobiť, páči sa mi aj možnosť rýchleho obutia, najmä pri deťoch sa to zíde 🙂 Vďaka stielkam so žliabkom päta drží kde má. Na moju šírku a tvar nôh nie sú úplne vhodné, vedľa palca mi chýba trochu priestoru. Avšak neexistujú topánky, ktoré by sedeli univerzálne každému 🙂

Podrážku poznám už z testovania modelu Speed Force, ktoré využívam najmä na beh. Ohybnosť je výborná už od nova, dezén podrží aj v teréne. Bonusom je aj dizajn, tenisky sa ľahko kombinujú a tvarom pôsobia ako klasické topánky. žiadne „široké plutvy“ 🙂 Materiál a farba je praktická aj na údržbu. Pozrite si viac vo videu.

Xero Shoes Oswego sú opäť vydareným modelom, či už na bežné nosenie alebo šport. Podrážka s dezénom je vhodná aj do terénu, tiež pre začiatočníkov s barefoot obuvou, ktorí hľadajú hrubšie podrážky. Ak máte užšie až normálne široké nohy, prípadne halluxy a hľadáte takýto typ topánok, odporúčam 🙂 Tento model aj iné Xero Shoes nájdete na naboso.cz a s kódom stastnenozky získate 10% zľavu (platí na značku Xero Shoes).


Similar Posts