Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Bosé Pegres 1094, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké
  • priehlavok: normálny až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Pegres je česká firma, ktorá priniesla na trh barefoot obuvi nádherné novinky pre deti aj pre dospelých. V tejto recenzii sa pozrieme na model 1094, vo veľkosti 23. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem Nožičkovo, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

Prevedenie

Zvršok je z hladkej kože, po celom obvode je lem z brúsenej kože, ktorý plní okrem estetickej funkcie aj ochrannú, aby nedošlo k okopaniu zvršku. Tento model je na šnúrky, môžete ich vymeniť za gumičky s brzdičkou. Na suché zipsy sú ostatné modely tejto značky.

Vnútro aj jazyk sú kožené, topánočky sú veľmi pekne do detailov prepracované. Na prvý pohľad pôsobia mohutne, ale sú celé príjemne mäkké, pozrite si aj video prevedenia.

Vyberateľné stielky sú hrubé približne 3mm. Majú 3 vrstvy, zhora je koža, v strede tenká pena a spodná drsná vrstva, aby držali pekne v topánočkach. Sú mäkké a ohybné. Stielky prípadne môžete vymeniť za tenké z DM drogérie alebo ak sa ochladí, za merino stielky.

Okolo členkov sú polstrované, mäkké. Päta je jemnučko spevnená všitým opätkom, stále je však plne ohybná, čo je pri barefoot obuvi žiadúce.

Podrážka

Gumená podrážka má hrúbku len 2mm, je ohybná už od nova do všetkých smerov. Pozrite si aj video ohybnosti. 

Tvar špičky je vhodný aj na mierne dominantné palce.  Nebudú sedieť nožičkám s výrazným sklonom prstov (od palca k malíčku), pretože pred druhým a tretím prstom bude príliš veľký nadmerok. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový.

Ako Pegres sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 23 je 148mm. Vnútorná šírka závisí aj od výšky priehlavku, respektíve obvodu prstových kĺbov. Tým, že podrážka nie je po krajoch, iba na spodku, zvršok sa do istej miery prispôsobí. Vnútorná šírka je približne od 63 do 65mm.

Tieto Pegres sú vhodné na normálne široké nôžky, normálny a vyšší priehlavok, normálne a širšie členky a celkovo bacuľaté nôžky. Šnúrkami ich možno pekne prispôsobiť.

Dieťa na fotkách má rozmery nôh 14,2x6cm, normálny priehlavok, členok aj pätu.

Porovnanie s D.D. Step 018


Similar Posts