Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Zimné Fare Bare, verzia B, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: užšie až normálne

Medzi novinkami zimnej sezóny sa objavili aj Fare Bare, v novej verzii B. Tá je oproti verzii A trochu užšia. Podrobný prehľad a rozdiely nájdete v tomto článku. Poďte sa teda pozrieť na zimné Fare Bare „B“ vo veľkosti 32. Táto recenzia vznikla v spolupráci s Nožičkovom, kde ich nájdete vo viacerých prevedeniach.

Prevedenie

Zvršok je kombináciou brúsenej kože a textílie. Majú tiež aj membránu. Nezabúdajte na pravidelnú starostlivosť a impregnáciu.

Zapínajú sa na dva suché zipsy, na vrchnom je logo značky. Pozrite si aj video prevedenia.

Vnútri sú topánky zateplené umelou kožušinou, rovnako aj vyberateľné stielky. Tie majú zospodu tenkú „kartónovú“ vrstvu, vďaka ktorej nebudú počas chôdze cestovať 🙂 Súčasťou balenia sú tiež nezateplené, ktoré poznáte z celoročných topánok.Prečítajte si tipy, ako udržať nohy v zime teplé.

Jazyk je po bokoch prišitý, do topánok tak neprenikne voda ani sneh. V hornej časti sú topánky polstrované, krásne obopnú lýtka. Päta je mierne spevnená vyvýšenou podrážkou na päte. Podrážka je ako aj na ostatných Fare Bare vytiahnutá vyššie na päte aj špičke. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má rovnakú vzorku a ohybnosť ako ostatné Fare Bare, pozrite si aj video ohybnosti. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Krásne sedia na nôžky plutvičky.

Vnútorné rozmery

Vnútorné rozmery veľkosti 32 je 214x81mm, čo sedí s tabuľkou Nožičkova.

Zimné Fare Bare z rady B sú vhodné na normálne až širšie nohy, nižší aj vyšší priehlavok, užšie aj širšie členky. Ak má dieťa väčší „kopček“, sedieť nemusia. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Ako sedia?

Na fotkách ich má obuté dieťa s typickými „plutvičkami“. Má užšie päty aj členky, nižší priehlavok a mierne dlhší druhý prst. Sedia ukážkovo, v tomto prípade je nová B rada „záchrana“.

Trh barefoot obuvi sa každým rokom rozširuje, osobne veľmi vítam progres značky Fare Bare, ktorý prináša ďalšie možnosti zdravého obúvania 🙂


Similar Posts