Detská obuv | Ostatné recenzie | Recenzie

Vyššie D.D.step 063, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až normálne

Novú radu D.D.step 063 som vám predstavila už v tejto recenzii, dnes sa pozrieme na vyšší celoročný model vo farebe Royal Blue, vo veľkosti 30. Recenzia vznikla vďaka Nožičkovu, kde ich nájdete vo viacerých farbách a veľkostiach.

vyššie-ddstep-063Príjemný kožený zvršok

Zvršok je kožený, je to veľmi pekná modrá farba, ktorá vynikne 🙂 V zadnej časti majú aplikáciu zvieratka. Zvršok je k podrážke lepený a navyše aj prešitý. Nezabudnite na impregnáciu, ktorá chráni topánky pred vlhkom, ale aj špinou. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/177727612902589/videos/1263584503991667

D.D.step 063 sa prispôsobia nohám vďaka dvom suchým zipsom. Horný má logo a je prevlečený cez kovové očko, spodný sa prichytí aj o jazyk.  Niektorí majitelia postrehli zafarbenie jazyka od suchých zipsov.

Vnútro topánok je kožené, tiež majú vyberateľné kožené stielky, ktoré sú tenké a ohybné. S merino stielkami alebo ponožkami v nich deti zvládnu aj miernu zimu.

Po obvode sáry sú topánky polstrované. Mäkký jazyk z brúsenej kože je polstrovaný tiež, obopne aj chudšie lýtka.

Päta je jemne spevnená vyvýšenou podrážkou.  Špička je tiež chránená proti okopaniu podrážkou. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

„Žuvačková“ podrážka

Podrážka má výstupky, vďaka ktorým by topánky mali dobre držať aj v náročnejšom a šmykľavom teréne. Ohybnosť je výborná, pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/177727612902589/videos/1041326292958221

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné aj na mierne plutvičky. Okolo tvaru špičky prebehlo viacero diskusií. V reáli je tvar špičky lepší ako sa zdá na fotkách, pretože podrážka na fotkách skresľuje. Posúdenie tvaru nestačí urobiť na základe tvaru podrážky zvonku, ale na základe tvaru vnútorného priestoru, napr. pomocou testu plastelínou.

Ako sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 30190x72mm. Pretože podrážka šírku nelimituje, do šírky sa ešte prispôsobia v závislosti od obvodu prstových kĺbov. Vnútorné rozmery sedia s tabuľkou Nožičkova.

D.D. step 063 sú vhodné na užšie až normálne široké nôžky, nižší až  vyšší priehlavok, dajú sa utiahnuť aj na užšie členky. Sedia krásne na nohy s dominantným palcom aj najdlhším druhým prstom, ktoré majú prudký sklon prstov od palca k malíčku, tzv. striešku. Na tento typ nôh sedí málo barefoot topánok. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Nižšie na fotkách je dieťa s rozmermi nôh 179x67mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Postavenie na stielku slúži len pre predstavu.

Značka D.D. step výrazne napreduje a je veľmi obľúbená. Máte s ňou skúsenosti? Videli ste aj dievčenskú verziu týchto topánočiek? Podeľte sa do komentárov.

Similar Posts