Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Fare Bare celoročky, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Známa česká značka Fare Bare prichádza každú sezónu s novinkami. Predstavujem vám nové celoročky, ktoré sa vyrábajú od veľkosti 23 do 27 a v inom farebnom prevedení od 28 do 32. Cena sa pohybuje okolo 50 eur. Recenzia sa týka veľkosti 27. Topánky majú označenie 5114281. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem predajni s e-shopom Nožičkovokde ich nájdete vo viacerých veľkostiach a farbách.

Zvršok je z brúsenej kože. Po obvode sú topánky prešité obuvníckou niťou, nemusíte sa báť rozlepenia podrážky. Pozrite si aj video prevedenia. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 27 je 137g.

Zapínajú sa na dva suché zipsy prevlečené cez kovové očká, na hornom zipse je logo. Topánky sa dajú pekne prispôsobiť aj na užšie členky.

Vo vnútri nájdete príjemnú brúsenú kožu, okrem oblasti pod stielkou.

Ako aj ostatné modely, aj tu nájdete dva páry stielok. Jedny tenké, rovné, druhé hrubšie, so žliabkom na pätu. Používajú sa tie rovné tenké. V prípadoch, kedy má dieťa vpadnuté – valgózne členky alebo sú topánky kúsok širšie v päte, môžete použiť tie stielky so žliabkom. Ak vás zaujíma téma vpadnutých členkov, prečítajte si tento článok napísaný fyzioterapeutkou.

Okolo členku a v hornej časti jazyka sú topánky jemne vystužené.

Päta je mierne spevnená všitým opätkom a vyvýšenou podrážkou na päte, stále sa však dá ľahko ohnúť do vnútra topánky. Výška zadnej časti od podrážky po pätu, je približne 6,8cm.

Podrážka je ako aj na ostatných Fare Bare vytiahnutá vyššie na päte aj špičke. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka je rovnaká ako na predošlých modeloch, má rovnakú vzorku. Ohybnosť je výborná už od nova, pozrite si aj video ohybnosti. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. 

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 27 180mm. Vnútorná šírka meraná digitálnym meradlom Clevermess je 71mm. Vnútorné rozmery sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh obuvi.

Tieto Fare Bare sú takmer univerzálne. Sú vhodné na normálne až široké nohy, nižší aj vyšší priehlavok, užšie aj širšie členky. Kombinácia nízky priehlavok a úzky členok nie vždy funguje, zvršok sa môže vlniť. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Nižšie na fotkách je dieťa s nohami 172x65mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Vzhľadom na situáciu nemám iného adepta na skúšanie. Okolo členku mu sedia veľmi pekne, má ale nízky priehlavok a úzke nôžky, preto sa zvršok vlní. Ak máte dieťa s vyšším priehlavkom alebo naopak nižším, určite ich vyskúšajte 🙂

Porovnanie s Jonap B1 vo veľ. 28 – 184x74mm. Fare Bare sú v päte užšie.

Porovnanie so Froddo Barefoot vo veľ. 30 – 195x76mm.


Similar Posts