Barefoot | Detská obuv | Ostatné recenzie | Recenzie

Zimné detské bLifestyle, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: úzke až normálne

Na trhu pribudli ďalšie novinky – zimné detské bLifestyle. Táto kvalitná nemecká značka vyrába tiež obuv pre dospelých (recenzia tu). V recenzii sa bližšie pozrieme na model Eisbär (ružové) vo veľkosti 26 a Snow (modré) vo veľkosti 28. Recenzia vznikla vďaka spolupráci s Barefoot Trenčín, kde značku bLifestyle kúpite vo viacerých prevedeniach a veľkostiach.

zimne-blifestyle-detske

Prevedenie

Zvršok modelu Eisbär je vodoodolný, z mikrovlákna a voskovanej organickej bavlny, ktorá má medzinárodný certifikát GOTS. Nechýba tiež membrána. Model Snow Leopard má zvršok vodoodpudivý, z voskovanej organickej kože v kombinácii s textilnou olejovou kožou, ktorá sa využíva v rôznych odvetviach do vlhkého a nepriaznivého počasia. K udržaniu zvršku v dobrom stave a vodoodolnosti dopomôže vhodná a pravidelná impregnácia. Topánky sa vyrábajú v Portugalsku, celé prevedenie pôsobí kvalitne a precízne. 

Zapínajú sa na dva suché zipsy, vrchný je prevlečený cez očko jazyka a je na ňom logo. Pozrite si aj video prevedenia.

Celé vnútro je zateplené vlnou s certifikátom Mulesing Free. Tento certifikát zaručuje, že vlna pochádza zo šetrne strihaných oviec. Rovnako zateplené sú aj vyberateľné stielky. Prečítajte si tipy, ako udržať nohy v zime teplé.

Po obvode sáry a tiež zospodu jazyka sú polstrované, pekne obopnú nôžky. Päta nie je spevnená tvrdým opätkom. Vďaka viacerým vrstvám vrchného materiálu v oblasti päty je spevnenie mierne. Zaujímavosťou je aj vykrojenie v zadnej časti, vďaka ktorému môže byť pohyb prirodzenejší.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je po celom obvode vytiahnutá vyššie, je aj prešitá. Podrážka je vyrobená z kaučuku a korku, má jemnú vzorku.  Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné na mierne plutvičky.  

Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Pozrite si aj video ohybnosti. Podrážka nosením ešte zmäkne.

Vnútorné rozmery

Vnútorné rozmery veľkosti 26 175x66mm, veľkosť 28 190x68mm, čo približne sedí s tabuľkou Barefoot Trenčín.

Zimné detské bLifestyle sedia na užšie až normálne široké nohy, nižší až normálny priehlavok. Sedia aj na užšie členky. Ak má dieťa väčší „kopček“, sedieť nemusia. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Ako bLifestyle sedia?

Nižšie na fotkách sú deti s užšími nohami v tvare miernych plutvičiek, členky aj päty majú užšiepriehlavky nižšie. Utiahnuť išli veľmi pekne, taktiež dobre sedeli v oblasti päty. Vykrojená zadná časť im umožnila viac prirodzený pohyb.

Porovnanie s D.D.step 063. Tvar špičky je veľmi podobný, nad prstami sú nižšie bLifestyle a tiež sú užšie v päte.

Príchod novej značky bLifestyle uvítajú mnohí, pretože nájsť vhodnú obuv na mierne plutvičky s užšími pätami bola doteraz výzva 🙂

Similar Posts