Detská obuv | Ostatné recenzie | Recenzie

Snehule Fare Bare Finky, recenzia

Tieto snehule sú z dielne českej firmy Fare Bare. Finky sú tohtoročná novinka, tieto sa vyrábajú s označením 5141201 od čísla 23 do 32, cena je okolo 60eur. Recenzia sa týka veľkosti 25. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem obchodu Nožičkovo, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

Zvršok je kombinácia textilu a brúsenej kože – nubuku, majú aj membránu. Tipy a rady ako takú obuv ošetrovať nájdete v tomto článku.

Celé vnútro je zateplené, podšívka je syntetická, všitá, zateplené sú aj vyberateľné stielky. Nové várky by mali mať kožušinku vyberateľnú a stielku bez „kartónu“. U týchto sa dá podšívka vyvrátiť  len čiastočne, na jazyku je prišitá. Osobne považujem za výhodu, že sa nedá vyberať celá a snehule majú stielku, pretože sa nikde v topánke nič neposúva.

Zapínajú sa na dva suché zipsy. Jazyk je po bokoch prišitý, sneh sa teda dnu nedostane.

Podrážka na špičke a päte je vyvýšená kvôli ochrane zvršku. Pozrite si aj video prevedenia. 

Päta je jemne spevnená všitým opätkom a vyvýšenou podrážkou.

Podrážka je vyrobená z termokaučuku, je rovnaká ako všetky modely od Fare Bare. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. 

Tvar je vhodný aj pre dominantné palce, aj na nôžky s druhým prstom rovnako dlhým alebo dlhším ako palec.

Podrážka je ohybná od nova priečne aj pozdĺžne v oblasti špičky aj päty, pozrite si aj video ohybnosti. Video je robené bez vložky, ktorá ohybnosť trochu zhoršuje. Stačí ju však poohýbať, tým sa poddá aj „kartón“ zo spodnej strany stielky. Nechcela som stielku ohýbať, keďže topánky sú úplne nové a mám ich len požičané na recenziu.

Vnútorná dĺžka veľkosti 25 zisťovaná meradlom Plus12 je 165mm a vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 68mm.

Fare Bare Finky sú vhodné na normálne široké a širšie nôžky, na nôžky „plutvičky“. Znesú nízky maximálne normálny aj trochu vyšší priehlavok, Okolo členku sa dajú pekne prispôsobiť.

Dieťa na fotkách má nohy dlhé 152 a 156mm, šírku nôh 63mm, priehlavok normálny až nižší 11cm, členky normálne. Sedeli aj deťom s priehlavkom 12,5cm pri dĺžke nôh 159mm.

fare-bare-cizmy-vs-snehule-finky-obute

snehule-fare-bare-finky-obute-zboku


Similar Posts