Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Snehule Fare Bare Finky, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až normálne

Snehule Fare Bare Finky sú z dielne českej firmy, nájdete ich pod označením 5141201. Vyrábajú sa od čísla 23 do 32. Recenzia sa týka veľkosti 25. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem obchodu Nožičkovo, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

Prevedenie

Zvršok je kombinácia textilu a brúsenej kože – nubuku, majú aj membránu. Prečítajte si tiež tipy a rady ako obuv ošetrovať

Celé vnútro je zateplené, podšívka je syntetická, všitá, zateplené sú aj vyberateľné stielky. Niektoré série bymôžu mať kožušinku vyberateľnú a stielku bez „kartónu“. U týchto sa dá podšívka vyvrátiť  len čiastočne, na jazyku je prišitá. Osobne považujem za výhodu, že sa nedá vyberať celá a snehule majú stielku, pretože sa nikde v topánke nič neposúva. Pozrite si aj video prevedenia. 

Zapínajú sa na dva suché zipsy. Jazyk je po bokoch prišitý, sneh sa teda dnu nedostane.

Päta je jemne spevnená všitým opätkom a vyvýšenou podrážkou.

Podrážka

Podrážka na špičke a päte je vyvýšená kvôli ochrane zvršku. Je vyrobená z termokaučuku a je rovnaká ako všetky modely od Fare Bare. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. 

Tvar je vhodný aj pre dominantné palce, aj na nôžky s druhým prstom rovnako dlhým alebo dlhším ako palec. Sedia krsne na nohy plutvičky.

Podrážka je ohybná od nova priečne aj pozdĺžne v oblasti špičky aj päty, pozrite si aj video ohybnosti. Video je robené bez vložky, ktorá ohybnosť trochu zhoršuje. Stačí ju však poohýbať, tým sa poddá aj „kartón“ zo spodnej strany stielky. Nechcela som stielku ohýbať, keďže topánky sú úplne nové a mám ich len požičané na recenziu.

Ako snehule Fare Bare sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 25 zisťovaná meradlom Plus12 je 165mm a vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 68mm.

Fare Bare Finky sú vhodné na normálne široké a širšie nôžky, na nôžky „plutvičky“. Znesú normálny, maximálne trochu vyšší priehlavok, Okolo členku sa dajú pekne prispôsobiť.

Dieťa na fotkách má nohy dlhé 152 a 156mm, šírku nôh 63mm, priehlavok normálny až nižší 11cm, členky normálne. Sedeli aj deťom s priehlavkom 12,5cm pri dĺžke nôh 159mm. Na fotkách sú aj čižmy Fare Bare.

Snehule Fare Bare zahrejú detské nohy počas zimy. Prišitý jazyk a membrána zabezpečujú odolnosť voči snehu.


Similar Posts