Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Be Lenka Perk, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: normálne

Tenisky Be Lenka Perk sú novinkou roku 2022. Zvršok z priedušnej textílie zabezpečuje odvetrávanie a tento model je ideálny na jarné a letné obdobie. Be Lenka Perk sa vyrábajú vo viacerých farbách a v tejto recenzii sa bližšie pozrieme na farbu Black & White vo veľkosti 30. Celú ponuku nájdete na belenka.sk

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Zvršok je z priedušnej textílie je vzušný a zabezpečuje odvetrávanie. Premyslený dizajn opticky zužuje špičku. Pozrite si aj video.

Be Lenka Perk nemajú zapínanie, jednoducho sa otvor natiahne a noha vkĺzne dnu. K ľahšiemu obúvaniu napomôže aj dlhšie putko, ktoré sa nachádza v zadnej časti.

Vnútro má podšívku iba v pätovej časti, zvyšok topánky je priedušný. Stielky nie sú vyberateľné, vďaka tomu držia na svojom mieste 🙂

Päta je spevnená vyvýšenou podrážkou aj opätkom.

Podrážka a ohybnosť

Typickú Be Lenka podrážku už zrejme poznáte z iných detských modelov. Podrážka je po celom obvode vytiahnutá vyššie a zospodu má výstupky. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je dobrá už od nova a nosením podrážka ešte zmäkne. Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce, tiež na nohy s druhým prstom dlhším ako palec. Sedia krásne na plutvičky a nohy s výraznejším sklonom od palca k malíčku, s tzv. strieškou.

Ako Be Lenka Perk sedia?

Veľkosť 30 má vnútorné rozmery 195x77mm, ostatné rozmery nájdete v tabuľke výrobcu. Be Lenka Perk sedia na normálne a širšie nôžky, nižší až mierne vyšší priehlavok, normálne široké členky. Tým, že topánky nemajú šnurovanie alebo suché zipsy, nie sú až také univerzálne čo sa týka typu priehlavku a členku. Nemusia sedieť na extra úzke členky v kombinácii s nízkym priehlavkom, odporúčam preto vyskúšať. Tenisky sú ideálne na nôžky plutvičky.  Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách je tester s užšími členkami a nižšími priehlavkami. Tenisky sa mu obúvali celkom dobre. Tým, že má mierne vpadnuté členky, z vonkajšej strany členkov vznikla medzierka.

Pozitívne hodnotím dizajn, ktorý je minimalistický a špička je navrhnutá tak, aby opticky zužovala chodidlo. Tenisky majú podrážku s dezénom, čo preferujú mnohí rodičia. Podrážka je po obvode vyvýšená, tým chráni zvršok pred okopaním. Zvršok je pevnejší a zároveň aj vzdušný, hoci nie tak vzdušný ako „sieťované“ tenisky.

Be Lenka Perk sú štýlové tenisky bez potreby šnurovania či viazania. Podrážka s dezénom je po obvode tenisiek vyvýšená a tak nič nebráni malým nezbedníkom v šibalstvách 🙂


Similar Posts