Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Wildling novinky jeseň/zima 2021, recenzia na Marten, Wapiti, North Wolf

  • šírka nôh: užšie až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Wildling novinky na jeseň/zimu 2021 sú opäť viac než zaujímavé! Značka Wildling je známa zodpovedným prístupom k životnému prostrediu a použitým materiálom, ich barefoot topánky majú kvalitné prevedenie a sú pohodlné. Recenzie na Wildling. Teším sa, že vám môžem vďaka spolupráci predstaviť niektoré novinky na obdobie jeseň/zima 2021, konkrétne modely Marten (veľ. 46), Wapiti (veľ. 34) a North Wolf (veľ. 39).

Wildling sa vyrábajú od veľkosti 18 do 48. Celú kolekciu nájdete na wildling.shoes a s kódom SLOVAKIA je doprava zdarma.

Model MARTEN

Prevedenie

Ide o vyšší členkový model, zvršok je z recyklovanej bavlny a vnútro je tiež bavlnené. Nechýba však membrána a tento model je vodoodpudivý. Stielky sú vyberateľné. Po obvode je pásik z mikrovlákna.

Pravidelnou impregnáciou sa zachovajú vlastnosti materiálov aj krajší vzhľad (topánky sú po impregnácii odolnejšie voči špine). Na impregnáciu používam tieto produkty alebo sprej priamo z wildling.shoes (sekcia Accessories).

Topánky neobsahujú žiaden materiál živočíšneho pôvodu, preto sú obľúbené aj medzi vegánmi Pri nižších teplotách zabezpečíte tepelný komfort vlnenými ponožkami alebo stielkami (zakúpite tiež na wildling.shoes).

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je vyrobená z 80% syntetického kaučuku a 20% korku. Ohybnosť je skvelá do všetkých strán už od nova. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je zachytená v tomto videu.

Model WAPITI

Prevedenie

Opäť vyšší členkový model s membránou, oproti modelu Marten sú hrubšie, teplejšie. Zvršok je z bavlny, podšívka je konopno-ľanová, vo vzore herringbone, mierne teplejšia oproti bavlne. Bavlnené stielky nie sú vyberateľné. Po obvode je pásik z mikrovlákna.

Súčasťou balenia detských modelov (veľ. 23-35) sú aj brzdičky a koncovky, vďaka ktorým je obúvanie jednoduchšie pre deti, ktoré ešte nevedia viazať šnúrky alebo im vyhovuje viac tento štýl zapínania.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako na ostatných Wildling modeloch, je krásne ohybná už od nova.  Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je zachytená v tomto videu.

Model NORTH WOLF

Prevedenie

Ide o najteplejší variant – zimné topánky, vhodné aj do mínusových teplôt. Sú teda podobné modelu Nessie alebo Wombat. Zvršok je vlnený, vo vzore herringbone, po obvode je opäť pásik z mikrovlákna. Vnútro je vlnené. Pre zvýšenie tepelného komfortu (do mínusových teplôt) odporúčam merino ponožky a stielky – kúpite aj na wildling.shoes v sekcii Accessories.

Na vlnených modeloch sa impregnuje sprejom iba obvodový pásik. Čo sa týka odolnosti, predpokladám, že North Wolf budú minimálne rovnako odolné ako Nessie a Wombat. Tie sme nosili aj v zime, zvládli sneh, samozrejme nie sú vhodné do mokrého ťažkého snehu na dlhý čas. Takéto podmienky zvládnu len gumáky alebo overené vodoodolné topánky, napr. Xero Shoes Xcursion, ktoré zvládli aj potok.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako na ostatných Wildling modeloch, je krásne ohybná už od nova, NEPREMOKNE ani v snehu.  Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je zachytená v tomto videu.

Ako Wildling sedia?

Vnútorná dĺžka Marten vo veľ. 46 je cca 30,2cm, Wapiti vo veľ. 34 majú 22,6cm a North Wolf vo veľ. 39 majú 25,1cm. Šírka priamo závisí od obvodu prstových kĺbov. Na webe wildling.shoes nájdete šablóny, ktoré si môžete vytlačiť a porovnať s chodidlami. Dajte pozor na mierku pri tlači, aby boli rozmery šablóny zachované.

Wildlingy sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii. Sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Fotky a dojmy z testovania doplním trochu neskôr, keď si Wildling poriadne overíme v rôznych podmienkach 🙂

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne priehlavky, užšie členky. 

Wapiti potvrdzujú naše doterajšie skúsenosti s Wildling topánkami. Sú teplé, príjemné, mäkké a pohodlné. Dcéra je veľmi spokojná 🙂


Similar Posts