Magazín

Matrioška – bosá nôžka

V novom projekte Magazín môžete nakuknúť do zákulisia e-shopov, predajní, výrobcov a dozvedieť sa informácie o rôznych novinkách zo  sveta barefoot obúvania. Dnes si predstavíme e-shop Matrioška – bosá nôžka. 

Prezraď nám niečo o sebe a o vzniku názvu Matrioška – bosá nôžka

matrioska-bosa-nozka

Ahojte, volám sa Natália a som zakladateľkou a majiteľkou obchodu Matrioška.

K téme barefoot obúvania som sa dostala po narodení detí, asi ako väčšina mamičiek a vlastne aj kvôli sebe, keďže celý život mi boli diagnostikované ploché nohy, ktoré ploché vlastne neboli 🙂 Ale nohy konečne dostali stimul a začali pracovať a používať sa ako majú. A po úspechoch u seba to nebolo ďaleko od toho, čo nasledovalo neskôr v mojom živote. Malé krôčiky k realizácii niečoho väčšieho.

„Benefity barefoot obuvi, ako eko materiály, návrat ku koreňom, k prirodzenosti, k zdraviu a radosti, to všetko myšlienku barefoot a bosej chôdze zahŕňa. A to je to, čo chcem rozvíjať.“

Čo ťa motivovalo založiť e-shop s barefoot obuvou? V čom je podľa teba najväčší prínos barefoot obuvi?

Matrioška, názov obchodíku, vznikol už dávno pre iný druh obchodu, ktorý sa ale nakoniec nekonal.  Tak som ho “oprášila” a pre lepšie identifikovanie som k tomu “pribalila” aj slogan bosé nôžky, aby bolo hneď jasné, že ide o detskú obuv. S myšlienkou e-shopu som sa pohrávala už asi 4 roky, ale moja polovička ma od toho odrádzala, až nakoniec podľahla 🙂 Topánočky naozaj milujem, je to moja záľuba, ľúbim kvalitu, dizajn a hlavne funkčnosť, detaily, odlišnosť. Benefity barefoot obuvi, ako eko materiály, návrat ku koreňom, k prirodzenosti, k zdraviu a radosti, to všetko myšlienku barefoot a bosej chôdze zahŕňa. A to je to, čo chcem rozvíjať.Na trhu už je viacero e-shopov s barefoot obuvou. Ako vnímaš začiatky podnikania? Čo všetko v Matrioške zákazníci nájdu?

E-shop sme spustili spolu s “koronou”, takže jej začiatky ozaj neboli prechádzka ružovou záhradou.  vlastne stále je to len o rozbehu, trh sa zobúdza, vracia do zabehnutých koľají, takže uvidíme, ako sa to celé vyvinie. Ale i napriek tomu sa snažíme obchodík naplniť rôznymi značkami, ale i stálicami v barefoot svete, aby sme pokryli to množstvo rôznorodých nožičiek. Nachádzame sa síce mimo mesta, v dedine Veľké Ripňany, ale zákazníci z blízkeho okolia ako Nitra, Piešťany, Topoľčany, Hlohovec… Dokonca aj z Trnavy môžu prísť vyskúšať topánočky, pomerať nožičky. Poradíme, vyberieme 🙂

Je náročné spolupracovať s dodávateľmi?

Práca či komunikácia s dodávateľmi či výrobcami je rôzna. Raz skvelá, ústretová, proklientsky orientovaná, inokedy vám ani neodpíšu, nemajú záujem, resp. nepotrebujú ďalších odberateľov. Ľudia sú rôzni a neskôr sa vždy všetko prejaví vo výsledku.

Koľko ľudí je v tíme, ktorý zabezpečuje chod Matriošky? Čo máš na svojej práci najradšej?

Celú Matriošku zastupujem ja sama, sama všetko vybavujem, od založenia stránky, objednávania, vybavovania, merania, balenia a odosielania, ešte aj logo som si sama urobila 🙂 Blog tiež vediem ja, foto či video recenzie, správu sociálnych sietí, čiže je to také moje tretie dieťa. Môj projekt. Na e-shop veľa ľudí nepotrebujete, hlavne taký malý a hlavne, keď sa ešte len rozbieha. Predajňa je iná vec, z hľadiska časového to mňa osobne neoslovuje. Hlavne, ak máme možnosť, že nás klienti môžu navštíviť aj osobne po dohode, vieme sa venovať len im, v čase, kedy im a nám vyhovuje, nemusia nikde čakať, detičky vyskúšajú, čo potrebujú a odídu s topánočkami, čo sadnú.

To je najlepšie zadosťučinenie, ktoré Vám táto práca môže dať, spokojné dieťa, spokojná mama a spokojný predajca :). 3v 1, čo môže byť lepšie 🙂

Ďakujem za rozhovor a Matrioške prajem veľa ďalších úspechov 🙂


Similar Posts