Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Feelgrounds Original Knit, nový tvar špičky, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Značka Feelgrounds spája ekológiu, vegan materiály a dizajn v jednom tak, že sa stávajú čoraz obľúbenejšími. V tejto recenzii vám bližšie predstavím Feelgrounds Original Knit s novým tvarom špičky vo veľkosti 38. Feelgrounds sa kupujú priamo od výrobcu feelgrounds.com (dodanie je rýchle) a v ponuke sú modely Droptop, Original, Highrise, Seaside a zimné Patrol od veľkosti 35 do 49. Pozrite si aj recenzie na Feelgrounds.

feelgrounds

Prevedenie

Zvršok je v Knit verzii, ide v podstate o hustejšie tkaný materiál s vodoodpudivou úpravou. Je vyrobený z recyklovaných materiálov, vhodný aj pre vegánov. Sú vhodné v podstate po celý rok, zvládnu aj mierny dážď. Nájdete ich aj vo vzdušnejšej Mesh verzii. Feelgrounds na prvý pohľad vyzerajú takmer ako klasické topánky, pri tom spĺňajú barefoot kritériá. Na dizajne si dávajú záležať. Dobre sa kombinujú, tieto Olive Green sú unisex.

Nohám sa prispôsobia vďaka šnúrkam, tiež sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Tenisky sú ľahké, celé prevedenie je príjemné a prispôsobivé. Pozrite si aj video prevedenia a testovania.

Vnútro je textilné. V zadnej časti je logo značky, päta nie je spevnená tvrdým opätkom, celkovo sú veľmi prispôsobivé a príjemné na nosenie.

Nová podrážka

Na feelgrounds.com nájdete modely s novou podrážkou označené ikonkou podrážky. Rozdiel oproti pôvodnej je v tvare a v dĺžke (pozrite si veľkostnú tabuľku pri konkrétnom produkte). Pôvodná verzia sa už nebude vyrábať, nájdete ich ešte v sekcii „sale“ v 30% zľave. Nová podrážka je trochu širšia,upravený tvar aby sedela viacerým tvarom nôh. Ak vám sedela pôvodná podrážka na šírku akurát, prípadne boli topánky tesné, modely s novou podrážkou budú sedieť lepšie.

porovnanie s pôvodnou podrážkou (na fotke biela)

Ohybnosť podrážky je nezmenená, teda je výborná už od nova. Ohybnosť je zachytená aj vo videu. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom. Feelgrounds sedia aj na vbočené palce(halluxy), modely na pôvodnej podrážke o čosi viac.

Ako Feelgrounds Original Knit sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 38  248x96mm, pričom šírka závisí od obvodu prstových kĺbov, tento model je vďaka materiálu veľmi prispôsobivý. Feelgrounds Original s novým tvarom špičky sedia na normálne široké a širšie nohy, na nižší až vyšší priehlavok. Sedia aj na užšie členky.  Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Vďaka šnúrkam sa pekne prispôsobili. Celkovo mám z nich veľmi dobrý pocit, sú ľahké a prispôsobivé. Dobre sa kombinujú aj so šatami. Pozrite si aj video z testovania.

Testovala som ich počas bežného nosenia, na ihrisku s deťmi. Šoférovanie bolo bez problémov, podrážka je dostatočne vyvýšená, aby sa päta nezničila. Feelgrounds zvládli aj mierny dážď.

Podrážka je mäkká, ohybná, povrch je dobre cítiť. Azda jediný problém bola mokrá dlažba. U nás vo vchode je extra šmykľavá (inak je to výborný priestor na testovanie šmykľavosti 😀 ), tak som si musela dávať pozor.

Za mňa teda vo výsledku spokojnosť, sú to ľahké a príjemné tenisky, ktoré sedia širokej škále typov nôh, aj pokiaľ máte halluxy (vbočené palce). Oceňujem aj použité recyklované materiály, sú vhodné aj pre vegánov. Ak vás táto značka zaujala, pozrite na eshope aj ich ďalšie modely. Ak vám robí problém angličtina, napíšte mi 🙂


Similar Posts