Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Turistické topánky z Decathlon

Včera som bola testovať moje turistické topánky z Decathlon, ktoré budem využívať na náročnejšie túry. Na menej náročné túry nosím barefoot tenisky Merrell.

turisticke-decathlon

Nie je to barefoot, ale…

Na tieto topánky som narazila náhodne v predajni Decathlon, dlhšie som hľadala turistickú obuv v barefoot značkách, napr. Vivobarefoot, Xero shoes, Joe Nimble, Zaqq… Niektoré som mala možnosť vyskúšať a nebolo to ono, iné som ani neskúšala, jednoducho mi buď niečo nevyhovovalo alebo boli príliš drahé 🙂

Do Decathlonu som išla kvôli kúpe iných vecí, ale zabočila som aj do uličky s topánkami, kde ma zaujalo pár modelov. Vyskúšala som 3-4 modely, kde ma tlačil palec zboku. Až na tieto. Vnútri sú mäkké a pohodlné. Vzala som si väčšie číslo ako nosím zvyčajne, na nohy 24×9,5cm mám až 40tky.

Počas testovania som sa hrala so šnurovaním, ktorým si viete regulovať šírku v prstoch. Tvar špičky sa na každej fotke zdá byť iný, veľmi záleží na uhle fotenia. Vďaka tomu že je to väčšie číslo, nemám pocit utláčania a aj počas zostupu bola chôdza pohodlná. Bonusom je aj farba, ktorá je moja obľúbená 🙂

Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/321003139201530

Túto recenziu nepíšem ako odporúčanie barefoot topánok, ale pre tých, ktorí hľadajú aj iné najmä lacnejšie alternatívy a hlavne môžu si topánky priamo vyskúšať na predajni Decathlon.


Similar Posts