detské barefoot | Ostatné recenzie

Protetika ARTIK, recenzia

Medzi novinky na obdobie jeseň/zima 2019 zaradila Protetika na trh aj zimný model ARTIK. Tieto čižmy sa vyrábajú v štyroch farebných prevedeniach (zľava) grey, fuxia, green a blue, vo veľkostiach 27 až 32. Recenzia sa týka modelu green vo veľkosti 27.

protetika-artik-zboku-všetky-modely

Model Artik je v podstate kožušinkovou a teplejšou verziou modelu Margo. Zvršok je z hladkej kože okrem modelu grey – ten je celý z brúsenej kože. V hornej časti nad členkom majú všetky modely brúsenú kožu. 

model grey z brúsenej kože

protetika-artik-grey

Podrážka je na päte a špičke potiahnutá vyššie, chráni zvršok pred okopaním.

protetika-artik-podrazka-pataprotetika-artik-podrazka-spicka

Jazyk je zboku prišitý, sneh sa teda do topánok nedostane.

protetika-artik-jazyk

Vnútro je zateplené aj pod stielkou, do mestskej zimy bude stačiť model Margo. Bez stielok čižmy nie je možné nosiť, po dĺžke vnútra je šev, ktorý pri chôdzi cítiť.

protetika-artik-pod-stielkou

Topánky majú dva suché zipsy, pozrite si aj video prevedenia. 

protetika-artik-suche-zipsy

Vyberateľné stielky sú zateplené, kožušinkové, rovné – bez podpory klenby. Viac o nevhodnosti pasívnej podpory klenby sa dočítate v tomto článku.

protetika-artik-stielka

Päty nie sú spevnené, mäkká výplň okolo členkov zaručuje pohodlie.

protetika-artik-zozadu-pata

Hmotnosť jednej topánky je 240g, čo je viac oproti štandardnej hmotnosti zimnej obuvi v tejto veľkosti.

Podrážka má vzorku, nemala by sa v zime šmýkať.

protetika-artik-podrazka

Tvar špičky je vhodný aj pre mierne dlhšie – dominantné palce. Podrážka zvonku pôsobí, že sa zužuje na strane palca, no reálny vnútorný priestor je  na strane palce rovnejší, totožný s tvarom stielky. Vidieť to pri pohľade do vnútra topánky a tiež na základe testu plastelínou.

protetika-artik-podrazka-tvarOhybnosť je spočiatku horšia najmä pod pätou, no ohýbaním v rukách podrážka zmäkla. Pozrite si aj video ohybnosti.

Vnútorná dĺžka veľkosti 27 je bez vložky 173mm a s vložkou je 170mm. Vnútorná šírka bez rotiahnutia zvršku do strán je 65mm.

protetika-artik-vnutorna-sirka

Model Protetika Artik sedí rovnako ako model Margo na úzke až normálne široké nohy, nízky až normálny priehlavok, úzky až normálny členok. 

Similar Posts