barefoot papuče | detské barefoot

Barefoot papuče – porovnanie

Barefoot papuče sa vyrábajú od rôznych značiek. V tomto porovnaní sú (zľava) Nanga, Pathik-Beda Slim, Anatomic B, Ef, Beda široké na 1 suchý zips, Jonap a Protetika. Na fotke  Protetika papučky chýbajú, už ich doma nemám, recenziu na ne nájdete tu. Samostatné recenzie na jednotlivé papučky nájdete sekcii recenzie.

barefoot-papuce

Vnútorné rozmery

Vnútorná dĺžka (VD) bola zisťovaná meradlom Plus12 a vnútorná šírka (VŠ) digitálnym meradlom Clevermess. Pri meraní vnútornej šírky som ramená meradla zatlačila tak, aby nerozťahovali zvršok do strán a namerané hodnoty vypovedali o reálne využiteľnej šírke. Viac o tejto problematike sa dočítate tu.

Nanga – VD 180mm, VŠ 70mm 

Pathik – Beda Slim (27) – VD s vložkou 170mm, bez 172mm, VŠ 66mm 

Anatomic B (28) – VD s vložkou 173mm, bez 175mm, VŠ 65mm 

Ef (28) – VD s vložkou 176mm, bez 178mm, VŠ 67mm 

Beda široké  (27) – VD s vložkou 171mm, bez 174mm, 68mm 

Jonap (25) – VD 170mm, VŠ  68mm 

Protetika (27) – VD s vložkou 172mm, bez 175mm, VŠ 68mm

Ohybnosť

Ohybnosť je zachytená v tomto videu, Pathik, Nanga a Jonap sú nosené, ostatné sú nové. NajohybnejšieNanga papučky, najmenej ohybné sú papučky Ef a Protetika. Ohybnosť Protetika papučiek nájdete v tomto videu.

Ako barefoot papuče sedia okolo členku

Dieťa na fotkách má úzke členky a nízky priehlavok, rozmery nožičiek 16,6×6,4cm. Pre porovnanie nosí Bobux a Nike sunray stiahnuté na maximum.

Najlepšie sedia okolo členku Beda slim, Protetika a Beda široké. O trošku horšie Jonapy, potom Anatomic a Ef. Nangy nesedia aj kvôli nízkemu priehlavku. Okolo členku pekne utiahnete aj Ef papučky na novom type podrážky. 

Porovnanie päty

Nasledujúce fotky slúžia pre predstavu o šírke podrážky v oblasti päty. Čo sa týka Beda papuč, iba tie na jeden suchý zips sú také úzke v päte – ostatné Beda sú v päte širšie. Porovnanie všetkých Beda papúč nájdete v tejto recenzii. Najužšie z porovnávaných papúč v päte sú papučky Anatomic B, paradoxne horný lem okolo úzkeho členku nesedí dobre. Najlepšie sedia okolo päty a členkov Beda široké a Protetika.

Anatomic B vs. Nanga

Tvar špičky

Papučky Nanga majú zdanlivo najhorší tvar, no tým, že sú makké ako ponožky, pekne sa prispôsobia. Beda Slim sú podobné papučkám Anatomic, papučky Ef sú takmer totožné s tvarom podrážky Beda širokých papúč. Jonapy majú tvar podobný Beda širokým, nad druhým prstom sú vyššie a majú väčší sklon smerom k malíčku. Protetika sú podobné tvarom Jonapom.

Nanga

barefoot-papuce

Pathik (Beda Slim)

barefoot-papuce

 Anatomic B

barefoot-papuce

Ef

barefoot-papuce

Beda široké

barefoot-papuce

Jonap

barefoot-papuce

Verím, že vám toto porovnanie pomôže vybrať tie pravé papučky pre vaše ratolesti 🙂


Similar Posts