Fare Bare plátenky

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: normálne až širšie

Známa česká značka Fare Bare prichádza každú sezónu s novinkami. Predstavujem vám nové plátenky, ktoré sa vyrábajú od veľkosti 23 do 27 vo verzii na suché zipsy aj na šnúrky. Cena sa pohybuje okolo 34 eur. Recenzia sa týka veľkosti 27. Topánky majú označenie 5115451. Recenziu vám prinášam vďaka barefoot predajni s e-shopom Nožičkovokde ich nájdete vo viacerých veľkostiach a farbách.

Zvršok je plátený. Po obvode sú topánky prešité obuvníckou niťou, nemusíte sa báť rozlepenia podrážky. Pozrite si aj video prevedenia. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 27 je 111g.

Zapínajú sa na dva suché zipsy prevlečené cez kovové očká, na hornom zipse je logo. Topánky sa dajú pekne prispôsobiť. Suché zipsy sú kratšie ako pri celoročkách, preto sa na vyšší priehlavok nebudú dať úplne dotiahnuť. Niekomu pomôže vybrať tvarovanú stielku a nahradiť ju tenkou, ktorá je v balení.

Vo vnútri sú plátené, okrem oblasti pod stielkou.

Ako aj ostatné modely, aj tu nájdete dva páry stielok. Jedny tenké, rovné, druhé hrubšie, so žliabkom na pätu. Používajú sa tie rovné tenké. V prípadoch, kedy má dieťa vpadnuté – valgózne členky alebo sú topánky kúsok širšie v päte, môžete použiť tie stielky so žliabkom. Ak vás zaujíma téma vpadnutých členkov, prečítajte si tento článok napísaný fyzioterapeutkou.

Okolo členku nie sú vystužené, na jazyku a po obvode členku a päty je lemovka. Väčšinou nesedia tak dobre na úzke členky ako celoročky, býva to ale lepšie s tvarovanou vložkou. Model na šnúrky sedí na užšie členky lepšie.

Päta je mierne spevnená všitým opätkom a vyvýšenou podrážkou na päte, stále sa však dá ľahko ohnúť do vnútra topánky. Výška zadnej časti od podrážky po pätu, je približne 6,8cm.

Podrážka je ako aj na ostatných Fare Bare vytiahnutá vyššie na päte aj špičke. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka je rovnaká ako na predošlých modeloch, má rovnakú vzorku. Ohybnosť je výborná už od nova, pozrite si aj video ohybnosti. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. 

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 27 179mm so stielkou, bez 181mm. Vnútorná šírka meraná digitálnym meradlom Clevermess je 73mm. Vnútorné rozmery sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh obuvi.

Tieto Fare Bare sú vhodné na normálne až široké nohy, nižší až normálny priehlavok, užšie aj širšie členky. Kombinácia nízky priehlavok a úzky členok nie vždy funguje, zvršok sa môže vlniť, tiež môžu byť voľné okolo členku. S tvarovanou stielkou sedia lepšie. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Nižšie na fotkách je dieťa s nohami 172x65mm, členok úzkypriehlavok nižší, päty užšie. Vzhľadom na situáciu nemám iného adepta na skúšanie. Okolo členku sú mu voľné, celoročky mu zase sedia okolo členku pekne vďaka polstrovaniu. Tým, že má nohy užšie ako by bolo vhodné a nízky priehlavok, zvršok sa vlní. Verzia na šnúrky pôjde dotiahnuť lepšie. Na fotkách môžete vidieť, ako boli spočiatku suché zipsy neprekryté, materiál časom povolí, tiež ak vyberiete stielku so žliabkom, pôjdu dotiahnuť lepšie.

V tejto recenzii nájdete porovnanie s Jonap B1 a Froddo Barefoot.

Share on facebook
Share on email

Zdieľanie:

Share on facebook
Share on email

Predstavujeme značky:

Zľavové kódy:

Wildling doprava zdarma s kódom SLOVAKIA2020

FREET zľava 15% s kódom NOZKY15

PEERKO

zľava 150CZK s kódom STASTNENOZKY150 pre objednávku nad 1500CZK

zľava 250CZK s kódom STASTNENOZKY250 pre objednávku nad 2500CZK

zľava 500CZK s kódom STASTNENOZKY500 pre objednávku nad 5000CZK

Zľavy platia do 31.10.2020, platia aj pre menu EUR (na vrchu e-shopu prepnite CZK na EUR), zľava sa následne prepočíta na eurá

DOTS od BAREFU zľava 5% s kódom 2880ts5 

KOBERČEKY od bebee zľava 50% na doprave s kódom stastnenozky

VAWA zľava 5% s kódom stastnenozky5

Najčítanejšie články:

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

bundgaard-walker-mid-lace

Bundgaard Walker Mid Lace, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až normálny členky: úzke až normálne Pozrite sa na ďalšiu zimnú novinku z dielne kvalitnej značky Bundgaard! Model Walker

bundgaard-walker-pull

Bundgaard Walker Pull Tex, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: úzke až normálne Na túto novinku som sa veľmi tešila pretože snehule na trhu barefoot obuvi

vivobarefoot-tracker-fg

Vivobarefoot Tracker FG

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nízky až vyšší členky: úzke až širšie Turistcké topánky sú v barefoot svete celkom špecifická kategória, je ich celkovo na