Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Be Lenka Eazy, recenzia

  • šírka nôh: normálne a širšie
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: úzke až širšie

Slip-ony patria medzi obľúbenú obuv, jednak sú štýlové, ale najmä ľahko sa obúvajú 🙂 Na webe už nájdete jednu recenziu na tento druh obuvi – model Droptop od Feelgrounds. V tejto recenzii vám predstavím novinku od slovenskej značky Be Lenka – model Eazy. Tieto novinky sú dostupné od veľkosti 36 do 46, v troch jednofarebných prevedeniach – navy, sand a blue. V ponuke nájdete aj tmavomodré s bielymi bodkami 🙂 Recenzia sa týka modelu Sand vo veľkosti 38.

be-lenka-eazy

Aj pre vegánov

Tento model je vhodný aj pre vegánov, zvršok je textilný. Skombinujete ich k športovému aj elegantnejšiemu outfitu. Nemusia sa ich báť ani páni, vyzerajú naozaj štýlovo 🙂 Pozrite si aj video prevedenia.

Tento druh obuvi sa ľahko obúva, nemá žiadne zapínanie, po bokoch jazyka sú gumičky.

Vnútro je podšité textíliou. Vyberateľné stielky sú zhora textilné, zospodu penové, rovnako ako na modeli Ace.  Na stielkach je logo, informácie o veľkosti a použitých materiáloch. Stielky sú ohybné, rovné, hrúbka je cca 3mm.

V oblasti Achillovky a okolo členka sú vystužené. Päta je čiastočne spevnená podrážkou, ktorá je vytiahnutá vyššie, inak sa dá pekne ohnúť do vnútra topánky.

Barefoot podrážka

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. TPU podrážka je po celom obvode topánky je vytiahnutá kúsok vyššie, na päte je logo. Má jemnú vzorku a drážky. Odnova je ohybnosť dobrá, pozrite si aj video ohybnosti.

Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Ak máte skosený tvar prstov od palca k malíčku, tzv. striešku, budú vám sedieť ideálne.

Ako sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 38 sú 245x95mm, pri menšom obvode prstových kĺbov majú do šírky o pár milimetrov viac. Vnútorná dĺžka sedí s tabuľkou výrobcu. Pozor, stielky sú užšie.  Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh a obuvi.

Be Lenka Eazy sedia na normálne a širšie nohy, nižší aj normálny priehlavok. Po nahradení originálnej stielky tenšou, napr. z DM, získate na priehlavku viac priestoru. Sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Tvarovo mi sedia pekne, prsty majú priestor na prácu.

Porovnanie s Be Lenka Ace. Model Be Lenka má na priehlavku zvršok viac elastický a prispôsobivý, pocitovo mi sedeli lepšie. Model Eazy mi bol príjemnejší bez originálnej stielky.

Porovnanie s Feelgrounds Droptop. Feelgrounds sú užšie, na strane palca sa špička skôr stáča. Ak máte nižší až normálny priehlavok, či užšie päty, budú vhodnejšie Be Lenka Eazy, prípadne Feelgrounds s menším nadmerkom. Pre normálne a vyššie priehlavky sú vhodnejšie Feelgrounds Droptop. Sú v oblasti priehlavku vyššie, materiál aj gumičky sú poddajnešie. vyrábajú sa tiež v Knit verzii.


Similar Posts