Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Bosé Pegres B5001, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Firma Pegres má už dlhšiu históriu, obuv začali vyrábať v roku 1992, prvé barefoot modely sa objavili v roku 2016. Tento rok uviedli na trh novinku – barefoot obuv pre dospelých s označením B5001. Recenzia sa týka modelu v čiernej farbe vo veľkosti 38. Vyrábajú sa od veľkosti 36 do 43, cena je okolo 100eur. Za možnosť testovať a recenzovať ich ďakujem obchodu Pegres Shop, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach. Porzite si aj ostatné Pegres Barefoot.

Prevedenie

Zvršok je z hladkej kože, po celom obvode nad podrážkou majú pásik z pogumovanej kože, ktorý chráni obuv pred okopaním. Musím pochváliť aj samotné balenie, súčasťou je plátené vrecúško.

Testovala som ich aj v daždi a nepremokli ani zhora a ani pásik z brúsenej kože. Na impregnáciu som použila vosk na hladkú kožu a na brúsenú impregnačný sprej z Monety. Čistila som ich od blata, hliny a piesku jednoducho a to vlhkou handričkou, brúsenú kožu som prešla špeciálnou krepovou hubkou. Viac o starostlivosti o obuv sa dozviete v tomto článku. 

Viažu sa na šnúrky, majú extra horný rad očiek, vďaka ktorému ich utiahnete aj na úzke členky. Ak ich nevyužijete, poslúžia pre efekt 🙂 Pozrite si aj video prevedenia.

Stielky sú vyberateľné, rovné, ohybné, zhora kožené. V strede majú „penovú“ vrstvu, ktorá trochu odtlmí chôdzu, preto sú tieto Pegresky vhodnou voľbou pre ľudí začínajúcich s barefoot obuvou a tiež na rovné povrchy (obchodné centrá). Testovala som ich aj v meste či v obchodnom centre na dlažbe.

Pri objednávaní máte možnosť voľby vlnených stielok a tiež aj kožených s podporou klenby. Podpora klenby však nie je vhodná, viac o tejto téme nájdete v tomto článku. S vlnenou stielkou sú vhodné aj do mestskej zimy. 

Päta je jemne spevnená opätkom, ale krásne ohybná, okolo členku sú polstrované, nikde netlačia. Vyhovovali mi aj počas šoférovania, kedy mi tvrdšia päta u iných topánok prekáža.

Podrážka je hrubá len 3mm, drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový.  Vzorka podážky je ako u detských modelov, na určitých druhoch mokrej dlažby sa mi v nich šmýkalo, najmä na šikmých plochách. To bol ale problém skôr konkrétnej dlažby.

Tvar je vhodný aj pre dominantné palce, tiež na nohy s druhým prstom rovnako dlhým alebo mierne dlhším ako palec. Ohybnosť podrážky je krásna už od nova do všetkých smerov, pozrite si aj video ohybnosti.

Ako Pegres sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 38 je 250mm, vnútorná šírka v závislosti od obvodu prstových kĺbov 95 až 97mm (merané špajdlou). Nohy s väčším obvodom prstových kĺbov budú mať menej miesta na šírku a opačne. Tým, že podrážka nie je po krajoch vyvýšená sa danej nohe prispôsobia.

Pegres B5001 sú vhodné na normálne až mierne širšie nohy (v závislosti od spomínaného obvodu prstových kĺbov), prispôsobia sa šnúrkami aj na vyšší priehlavok, a tiež na úzke členky.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, priehlavok aj obvod prstových kĺbov je normálny, päty a členky sú užšie.


Similar Posts