barefoot papuče | detské barefoot

Nanga papuče, recenzia

Nanga papuče sú ľahké, s flexibilnou podrážkou, ktoré sa krásne prispôsobia. Vyrábajú sa vo veľkostiach 18 až 35, cena je okolo 25-30 eur, záleží od použitého materiálu. Sú vo verziách ako capačky, papučky z bavlny či vlny alebo ako vyššie papučky so suchým zipsom. Možno ich prať v práčke na krátkom programe pri nízkych otáčkach. Papučky v recenzii sú nosené pár mesiacov v škôlke.

nanga-verzie

Tvar špičky na fotkách nevyzerá veľmi dobre, napriek tomu Nanga papuče na určitý typ nožičiek pekne sadnú. Sú vhodné na užšie až normálne široké nohy s nižším až normálnym priehlavkom.

nanga-barefoot-papuce

Podrážka je tenká, gumená a protišmyková. Je veľmi ľahko ohybná do všetkých strán. Päta nie je spevnená, čiže sú ideálne do škôlky 🙂

nanga-ohybnost

Vnútorný rozmer veľkosti 29 je 18-18,5×7,2cm. Vnútorná dĺžka závisí od natiahnutia gumičky za pätou. Pri maximálnom natiahnutí je vnútorná dĺžka 18,5cm. Odporúčam preto skúšať osobne radšej dve veľkosti a zistiť, ktorá sadne lepšie.

vnútorná dĺžka meraná pri normálnom napnutí gumičky za pätou – 180mm

nanga-vnutorna-dlzka-normal

vnútorná dĺžka meraná pri maximálnom napnutí gumičky za pätou – 185mm

nanga-vnutorna-dlzka-max

Niekedy sa stáva, že nadmerok ostane za pätou namiesto vpredu ako je vidieť na fotke nižšie. Palec je potom natlačený vpredu a nemá priestor na pohyb dopredu. Odporúčam vyskúšať aj väčšie číslo a ak nebude sedieť ani to, Nanga papučky nie sú tou správnou voľbou. Pre uľahčenie výberu tých správnych odporúčam článok o barefoot papučkách.

nanga-nadmerok-vzadu
nanga-barefoot

Similar Posts