Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot

Froddo Barefoot Boots, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie (v menších veľkostiach
  • šírka nôh: užšie (vo väčších veľkostiach)
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: úzke až normálne

Froddo Barefoot Boots je model na prechodné obdobie a miernu zimu. Tieto čižmičky sa vyrábajú aj v dospeláckych číslach. V tejto recenzii sa pozrieme na veľkosť 38 vo farbe Bordeaux. Froddo nájdete vo viacerých prevedeniach na nozickovo.sk.

Prevedenie

Zvršok je kožený, Froddo sú kvalitné a odolné topánky. K udržaniu zvršku v dobrom stave a vodoodolnosti dopomôže vhodná a pravidelná impregnácia. Model Boots sa zapína zipsom. Pozrite si aj video.

Vo vnútri je jemný flis. Kožené stielky sú vyberateľné, pri nižších teplotách ich môžete nahradiť merino stielkami. Päta je jemne spevnená, pekne drží tvar.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je po celom obvode vytiahnutá vyššie, ako sme zvyknutí aj u iných Froddo Barefoot modelov. Je navyše aj prešitá, čo prispieva k odolnosti. Ohybnosť je spočiatku nižšia, nosením však podrážka zmäkne. Tvar špičky je vhodný na nohy s dominantným (najdlhším) palcom a tiež s mierne dlhším druhým prstom. Sedia aj na plutvičky.  

Ako Froddo Barefoot Boots sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 38  252×93mm, čo sedí s tabuľkou Nožičkova. Froddo Boots sedia na normálne široké a širšie nohy v menších veľkostiach a na úzke vo väčších veľkostiach. Sedia na nižší až normálny priehlavok a na užšie až normálne členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne priehlavky, užšie členky. Na šírku mi boli samozrejme úzke, sedia na užšie nohy. V tejto veľkosti dobre sedia na nižšie priehlavky a užšie členky. Bordová farba je ideálna na jeseň a ľahko sa kombinuje 🙂


Similar Posts