Barefoot | barefoot papuče | detské barefoot | Recenzie

Barefoot papuče, prezuvky – prehľad

Barefoot papuče či prezuvky rešpektujú tvar detských nôh, sú ohybnejšie ako klasické, nebránia v pohybe a neobmedzujú nohy. Pozrite si aj porovnanie s klasickými papučkami RAK. V tomto prehľade sa nachádza zoznam barefoot papučiek, ktorý vám môže pomôcť vo výbere tých pravých 🙂 

Na čo dávať pri výbere barefoot papučiek pozor

Pred kúpou akejkoľvek obuvi je potrebné nohy premerať a následne deťom nohy pravidelne premeriavať (aspoň raz za mesiac) aj počas školského roka. K nameranej dĺžke noh pripočítajte nadmerok cca 0,8cm. Príliš veľký nadmerok neodporúčam, niektoré deti potom zakopávajú o koberec či linoleum. Minimálny nadmerok je aspoň 0,5-6cm, ktorý je potrebný na posun nohy dopredu počas chôdze.

Detské jasle, škôlka

Niektoré zariadenia vyžadujú gumenú podrážku kvôli bezpečnosti (keď navlhne kožená podrážka, šmýka sa), niekde sú požiadavky miernejšie. Samozrejme, nemôžu vám prikázať, aké papučky dieťaťu kúpiť, no treba si zvážiť pre a proti a niekedy urobiť kompromis, aby boli spokojné obe strany. Našťastie, máme viacero možností si z barefoot papučiek vyberať tie, ktoré budú spĺňať požiadavky.  Pri výbere treba prihliadať aj na schopnosť dieťaťa si papučky obuť či poriadne zapnúť.

Podrážka pri papučkách do jaslí či škôlky by mala byť čo najohybnejšia, aby sa prispôsobovala nohe aj keď dieťa sedí na kolenách či kľačí. Ak je príliš tvrdá, kladie nohe zbytočný odpor. Pevný opätok (spevnená päta) nie je vhodný najmä pri dlhšom sedení, kedy sa dieťaťu zarezáva do Achillovky.

Škola

Barefoot papučky sa vyrábajú aj vo väčších číslach, prípadne môžete pozrieť aj barefoot sandále. Súčasné dizajny sú celkom fajn aj pre náročnejších školákov na vzhľad 🙂 

Herne, návštevy..

Do herní alebo na návštevy sa mi osobne osvedčili obyčajné capačky s koženou podrážkou, ponožky alebo slipstopy. Sú skladné, hygiena je dodržaná a nôžky môžu slobodne pracovať. 

Capačky

Capačky sú vlastne mäkké topánočky s koženou alebo gumenou podrážkou, okolo členku býva skrytá gumička a capačky sa tak pekne prispôsobia nôžkam. Nemusíte sa obávať odolnosti či prerezania koženej podrážky. Aj pri capačkách je potrebné dbať na to, aby mali dobrý tvar (mali by ste rozoznať ľavú od pravej). Vhodné sú napríklad na užšie a stredne široké nôžky: Tomar, Hopi Hop, baBice – tie sa vyrábajú s koženou aj gumenou podrážkou, Footstepna širšie nôžkyLiliputi (aj čižmičkové capačky), Lait et Miel. Viac o capačkách a topánočkách na prvé kroky.

Tak a teraz jednotlivé barefoot papuče rozdelené podľa typov nôh:

Barefoot papuče na užšie až stredne široké nohy:

Ef Barefoot

Papučky, ktoré sa vyrábajú vo viacerých prevedeniach, od veľkosti 23 do 35. Recenzie na papučky Ef.

Anatomic

Papučky v dievčenských aj chlapčenských prevedeniach, vyrábajú sa od veľkosti 24 do 33. Recenzie na papučky Anatomic.

Beda SLIM

Papučky, ktoré sa vyrábajú v SLIM aj klasickej verzii – vo viacerých prevedeniach. Verzia SLIM je vhodná na užšie až normálne široké nohy. Dostupné sú od veľkosti 22 do 35. Recenzie na papuče Beda.

Nanga

Ľahké bavlnené papučky s protišmykovou podrážkou. Vyrábajú sa vo veľkostiach 18-35. Recenzie na papučky Nanga.

Collégien

Sú to v podstate ponožkové balerínky s ohybnou gumenou podrážkou. Vyrábajú sa v balerínkovej aj vyššej ponožkovej verzii. Dostupné sú v dvojčíslach od 18/19 do 46/47. Vďaka vyberateľnej tenkej stielke sa dá veľkostný rozdiel medzi nohou a topánkou regulovať.

Giesswien

Papučky v bavlnenej a vlnenej verzii. Vyrábajú sa vo veľkostiach 20 až do 40.

Living Kitzbühel

Papučky s gumenou podrážkou, vyrábajú sa z bavlny alebo vlny, v uzavretejších aj viac otvorených verziách. Veľkosti sú od 19 do 36.

Tikki

Kožené sandálky, ktoré sa vyrábajú v rôznych prevedeniach a modeloch – Sandals, Nido, Aranya. Recenzie na Tikki.

Barefoot papuče na stredne široké a široké nohy:

Beda širšie

Papučky, ktoré sa vyrábajú v SLIM aj klasickej širšej verzii – vo viacerých prevedeniach. Širšie sú vhodné na normálne široké a širšie nohy. Dostupné sú od veľkosti 22 do 35. Recenzie na papuče Beda.

Jonap, Jonap HOME

Textilné papučky, ktoré sa vyrábajú od veľkosti 23 do 34. Krásne sedia na nôžky plutvičky. Model HOME má po bokoch otvory. Recenzie na papučky Jonap.

Baby Bare Shoes

Kožené sandálky vhodné aj ako papučky, majú viacero prevedení a farieb. Vyrábajú sa od veľkosti 19 do 30. Recenzie na Baby Bare Shoes.

Collégien

Sú to v podstate ponožkové balerínky s ohybnou gumenou podrážkou. Vyrábajú sa v balerínkovej aj vyššej ponožkovej verzii. Dostupné sú v dvojčíslach od 18/19 do 46/47. Vďaka vyberateľnej tenkej stielke sa dá veľkostný rozdiel medzi nohou a topánkou regulovať.

Fare Bare

Plátenky či sandále, ktoré sa vyrábajú od veľkosti 19 do 32. Podrážka je skôr klasická topánková, preto ich odporúčam skôr pre väčšie deti. Recenzie na Fare Bare.

Pegres

Papučky českej značky sú dostupné vo viacerých prevedeniach – s otvormi, aj bez. Zapínajú sa na suchý zips, sú dostupné od veľkosti 20 do 31. Nájdete ich napr. v nozickovo.sk

Vivobarefoot Ultra

Dierkované ľahké sandálky vhodné aj k vode. Zapínajú sa na suchý zips, sú dostupné od veľkosti 24, aj v dospeláckych veľkostiach.

Okrem komerčných značiek je možnosť dať si ušiť papučky na mieru. Z handmade slovenských výrobcov sú to značky ako Hemed, Zlatush a v ČR – Joliška, PaFu a iné.


Similar Posts