Barefoot | barefoot papuče | detské barefoot | Recenzie

Barefoot papuče Ef 386, recenzia

Barefoot papuče Ef sú jedny z najohybnejších barefoot papučiek, vyrábajú sa v niekoľkých verziách. Pod touto značkou nájdete tiež letné sandále (recenzia už čoskoro). V tejto recenzii vám bližšie predstavím model 386 vo veľkosti 29 – ide o otvorené vzdušné barefoot papučky, zatiaľ jediné tohto štýlu na trhu barefoot obuvi. Vyrábajú sa od veľkosti 23 do 35. Recenzia vznikla vďaka spolupráci s Botatex. Papučky Ef barefoot nájdete v e-shope topanky-detske.sk aj v dievčenskom prevedení.

Ako som v úvode spomenula, papuče Ef barefoot sa vyrábajú v niekoľkých verziách:

Ef barefoot 386

Ide o najviac otvorené a vzdušné papučky zo všetkých Ef modelov. Zároveň z týchto modelov idú najlepšie utiahnuť na úzke členky.

Ef barefoot 385

Tento model je menej otvorený – otvory sú po bokoch a špička je plná. 385 sedia aj na užšie členky, na úzke nemusia sedieť.

Ef barefoot 395

Model 395 má menšie otvory na priehlavku, sedí aj na užšie členky, pri úzkych sa môže materiál vlniť (niekomu to môže prekážať).

Ef barefoot 394

Najviac uzavretý model, nesedí na úzke členky.

Barefoot papuče Ef 386

Prevedenie

Papučky sú textilné, celý zvršok nosením ešte viac zmäkne a prispôsobí sa nohám. Na suchom zipse je malé logo značky a vo vnútri štítok s označením modelu a veľkosťou. Tento model je spomedzi Ef papúč najviac otvorený a vzdušný. Pozrite si tiež video.

Vnútro je textilné. Zadná časť nemá všitý opätok, zároveň však päta pekne drží tvar. Po obvode členku sú polstrované, sú teda príjemné na nosenie a obopnú aj úzke členky.

Zapínajú sa jednoducho suchým zipsom, ktorý je dostatočne dlhý a prispôsobivý aj na širšie, ale aj na úzke členky. Na tretej fotke nižšie je odfotené minimálne a maximálne utiahnutie.

Podrážka ohybná do všetkých smerov

Podrážka má vzorku, je tenká a ohybná. Ohybnosť papučiek je veľmi dôležitá, najmä ak deti kľačia/sedia na zemi, aby si nôžky nevykrúcali neprirodzene dovonku. Ohybnosť je zachytená vo videu.

Ako barefoot papuče Ef 386 sedia?

Vnútorné rozmery  veľkosti 29  180×70mm, čo sedí s tabuľkou Botatexu. Pri výbere vhodnej veľkosti počítajte s nadmerkom do dĺžky 0,7-0,9cm, nie viac. Ef 386 sedia na užšie až stredne široké nôžky, nízky až mierne vyšší priehlavokúzke aj širšie členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Obaja synovia majú v škôlke tieto papučky, dcéra nosí do školy model 395. V skôlke sú deti viac na zemi, šúchajú papučky po kobercoch a dávajú im zabrať, napriek tomu vyzerajú papučky stále veľmi dobre 🙂 Sú to vlastne jediné papučky, ktoré im sedia na ich úzke členky a nízke priehlavky. Mne sa ešte veľmi páči ich ohybnosť a polstrovanie okolo členkov.

Papučky Ef sú dobrou voľbou pretože nebránia detským nohám v pohybe, model 386 je navyše otvorený a vzdušný.


Similar Posts