Barefoot | detské barefoot | Recenzie

Protetika barefoot: Fergus, Valery a Ned 2020, recenzia

protetika-barefoot-fergus-ned-vaelery-2020

Ponuka Protetika barefoot sa rozšírila na jar/leto 2020 o novinky, modely Fergus grey a fuxia, Ned denim a Valery pink . Vyrábajú sa rovnako ako  jesenné modely  vo veľkostiach 19 až 26. Recenzia sa týka všetkých štyroch jarných noviniek vo veľkosti 20. Topánky na recenziu mi poskytol e-shop Topánočky.eu, kde túto barefoot obuv značky Protetika nájdete v rôznych veľkostiach. Pozrite si aj aktuálne modely Protetika Barefoot.

Prevedenie

Zvršok je z hladkej kože, model Ned denim má zvršok kombinovaný hladkou a brúsenou kožou. Po impregnácii sú vhodné aj do vlhka. Modely Fergus fuxia a grey sú na špičke prešité aj zhora.

protetika-barefoot-fergus-2020
protetika-barefoot-ned-valery-2020

Všetky modely okrem Ned denim majú na boku našitý obrázok.

Zapínajú sa na dva suché zipsy, ako sme zvyknutí pri modeloch z minulého roka. Hmotnosť jednej topánky je 105g. Pozrite si aj video prevedenia všetkých štyroch noviniek.

Vnútro nie je zateplené ako to mali jesenné modely, ani z hladkej kože ako pri minuloročných jarných modeloch. Tohtoročné novinky majú vcelé vnútro z brúsenej kože s nízkym vlasom.

Vyberateľné rovné stielky sú na vrchu z hladkej kože, hrúbka je 3mm. Stielky sú však dosť tuhé, odporúčam ich nahradiť tenšími. Pod stielkou je syntetický materiál.

Okolo päty a členku sú jemne vystužené.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je v oblasti päty, špičky a pod členkom z vnútornej strany mierne vyvýšená kvôli ochrane pred okopaním.

Päta je len jemne spevnená, dá sa pekne ľahko stlačiť. Výška od podrážky po pätu v zadnej časti je cca 5,3cm (platí pre veľkosť 20).

Drop (hrúbka podrážky pod pätou a špičkou) je nulový – podrážka je všade rovnako hrubá. Spĺňajú teda toto kritérium pre zaradenie do barefoot obuvi.

Podrážka je hladká, bez výrazných drážok, s typickými „guličkami“.

Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné (najdlhšie) palce. Na nôžky, ktoré majú výrazný sklon prstov od palca k malíčku veľmi vhodné nie sú.

Ohybnosť podrážky je už od nova výborná pri všetkých štyroch modeloch, aj v oblasti pod pätou. Pozrite si aj video ohybnosti.

Ako Protetika barefoot modely sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 20 zisťovaná meradlom Plus12 je pri všetkých štyroch modeloch 134mm s vložkou a bez vložky 137mm. Vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku je 59-60mm. Stielka je užšia, má šírku len 56mm. Postavenie dieťaťa na stielku nie je vhodný spôsob zisťovania, či topánočky rozmermi sedia na dané nôžky. Nohy je potrebné vždy pred kúpou topánok premerať.

Tieto modely vo veľkosti 20 sedia na užšie až normálne široké nôžky, normálne päty a členky. Vďaka suchým zipsom sa prispôsobia priehlavku, avšak na vysoký priehlavok a hrubší členok nie sú v tejto veľkosti vhodné. S narastajúcim číslovaním znesú aj normálnu a širšiu pätu a členok, normálny aj vyšší priehlavok.

Bobux vs. Protetika Valery pink

vyššie celoročky Filii vs. Protetika Valery pink


Similar Posts