Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

D.D.step 073, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až normálne

Medzi novinky jesene 2021 patrí aj nová barefoot rada D.D.step 073. Medzi barefoot patria aj rady 063, 070 a 018. Pozrite si aj ostatné recenzie na D.D.step. V tejto recenzii vám bližšie predstavím veľkosť 30. D.D.step 073 nájdete v littlefeet.sk

Prevedenie

Zvršok je kožený, pravidelnou a vhodnou impregnáciou zabezpečíte nepremokavosť a krajší vzhľad topánok. Tento model je vyšší, vhodný na prechodné obdobie. Zapína sa na dva suché zipsy. Pozrite si aj video.

Vnútro je kožené a tiež aj vyberateľné stielky. Po obvode otvoru je polstrovanie. Päta je čiastočne spevnená.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je po obvode vytiahnutá vyššie a zvlášť na päte a špičke. Ohybnosť je výborná už od nova, je zachytená vo videu. Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce, tiež na nohy s druhým prstom dlhším ako palec. Sú ideálne na nohy s výraznejším sklonom od palca k malíčku, s tzv. strieškou.

Ako D.D.step 073 sedia?

Veľkosť 30 má vnútorné rozmery 192x73mm, pričom šírka závisí aj od obvodu prstových kĺbov (objemu nohy v prednej časti). Rozmery sedia s tabuľkou littlefeet.sk. D.D.step 073 sedia na normálne a širšie nôžky, nižší až mierne vyšší priehlavok, úzke aj normálne členky. Mali by sedieť dobre aj na nohy s väčším „kopčekom“, najmä vo väčších veľkostiach. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

D.D.step má obuté tester s nízkymi priehlavkami a úzkymi členkami. Dotiahnuť sa dali pekne.

Nohám s extra úzkymi členkami alebo „vyčnievajúcou“ Achilovkou môžu byť voľnejšie v tejto časti, odporúčam vyskúšať 🙂

d-d-step-073-barefoot

Porovnanie s Beda EL (so zúženým otvorom na členok). Beda sú širšie, líšia sa tiež tvarom. V prednej časti sú objemnejšie D.D.step.

D.D.step 073 sú vyššie topánky vhodné najmä na prechodné obdobie. Sedia na stredne široké a širšie nohy.


Similar Posts