detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Sandále Tikki Aranya, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: užšie až širšie

Rumunská značka Tikki patrí dlhé roky medzi obľúbené značky. Sanále Tikki Aranya sa vyrábajú od veľkosti 19 do 32, vo viacerých farbách. Recenzia sa týka farby Blush vo veľkosti 27 a Lemon vo veľkosti 31. Topánky na recenziu mi poskytol e-shop capacky.sk, kde Tikki Aranya nájdete v rôznych farbách a veľkostiach.

Prevedenie

Zvršok je z príjemnej mäkkej hladkej kože, neobsahuje chróm. V oblasti špičky sú perforované, niektoré modely majú ozdoby. Zvršok je k stielke prilepený a prešitý. Celé prevedenie pôsobí veľmi kvalitne a príjemne, farby sú svieže, pozrite si aj video prevedenia. Hmotnosť jednej sandálky je vo veľkosti 27 je 68g a vo veľkosti 31 89g.

Zapínajú sa na suchý zips, ktorý je prevlečený cez očko v strede. Vo vnútri nájdete číselné  označenie a zo spodnej strany logo. Suchý zips je na konci zaoblený, drží pevne. 

Stielka hrubá 3mm je z prírodne farbenej hladkej kože, s označením v oblasti päty. Zvršok je podšitý hladkou kožou, ktorá je veľmi príjemná. 

Okolo členku a päty sú mierne vystužené, v oblasti päty viac. Dajú sa utiahnuť aj na užšie členky.

Päta nie je spevnená, no pekne drží tvar vďaka dvom vrstvám a polstrovaniu vo vrchnej časti. Výška od podrážky po pätu v zadnej časti je 5,6cm a 6,4cm. 

Remienky na špičke sú prišité tak, aby bol na prsty dostatočný priestor

Podrážka

Vibram podrážka má vzorku, je hrubá 4mm, je krásne ohybná do všetkých strán, pozrite si aj video ohybnosti. Sandálky nemajú drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou je nulový), čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce a tiež pre nohy s druhým prstom dlhším ako palec.

Ako Tikki Aranya sedia?

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 27 177mm, vo veľkosti 31 204mm. Vnútorná šírka je 68mm a 76mm. Šírka závisí aj od obvodu prstových kĺbov. Čiže nohy s menším obvodom prstových kĺbov budú môcť využiť väčšiu šírku a naopak. Do týchto sandál neodporúčam veľký nadmerok do šírky, aby v nich nohy „neplávali“. Či je obuv vhodná, zistíte premeraním nôh a obuvi.

Tikki Aranya sú vhodné normálne a širšie nôžky, užší až širší členok, nižší až mierne vyšší priehlavok. Či budú sedieť na kombináciu úzky členok a nízky priehlavok je individuálne. 

Dieťa s rozmermi nôh 172x62mm,  členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. 

Dieťa s rozmermi nôh  190x74mm, členok  užšípriehlavok nižší, päty užšie. Kvôli nízkemu priehlavku sa po bookch „otvárajú“, okolo členku nesedia úplne dobre.

Porovnanie so sandálami Ef. Tikki sú užšie oproti Ef.

Porovnanie s Baby Bare Summer Perforation. Tikki sú širšie oproti Baby Bare.


Similar Posts