barefoot dospelí

Sandále Decathlon Trek500 Forclaz, recenzia

  • šírka nôh: normálne a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Sandále Decathlon Trek500 Forclaz s minimalistickým dizajnom zaujali mnoho priaznivcov barefoot obúvania. V tejto recenzii vám ich bližšie predstavím. Vyrábajú sa od veľkosti 36 do 47, cena je 18,99eur. Recenzia sa týka veľkosti 39. Nohy na fotkách majú rozmery 24×9,5cm (ideálna by bola menšia veľkosť).

Prevedenie

Prevedenie je veľmi minimalistické a univerzálne, remienky sú z polyesteru, pozrite si aj video prevedenia. Remienok, ktorý vedie cez prsty je prispôsobiteľný vďaka suchému zipsu. Na nohách s väčším obvodom prstových kĺbov nebude suchý zips úplne prekrytý.

Podrážka

Latexová podrážka je hrubá iba 5mm, okolo päty je okraj vyvýšený. Sandále nesedia dobre na úzke päty, po bokoch ostáva voľný priestor a päty by sa mohli posúvať do strán. Ohybnosť je výborná do všetkých smerov, pozrite si aj video ohybnosti. 

Tvar špičky nie je vhodný pre nohy, kde palec vybočuje do vonakšej strany. Ideálne sedia na nohy s halluxami a nohy s druhým prstom rovnakým alebo dlhším ako palec.

Ako sandále sedia?

Vnútorná dĺžka je približne 25,2cm, vnútorná šírka okolo 9,7 až 10cm, vďaka remienkom na sucý zips sa prispôsobia.

Sandále Decathlon Trek500 Forclaz sú teda vhodné na normálne a širšie nohy, zvládnu aj hrubší členok. Na úzke päty nie sú vhodné, vzniká tam medzera a päty by sa mohli posúvať do strán. Vďaka remienku cez prsty sa prispôsobia aj na nohy s väčším obvodom prstových kĺbov, avšak suchý zips nebude prekrytý. 

Na fotkách sú nohy s rozmermi 24×9,5cm, užšie päty, normálny priehlavok a obvod prstových kĺbov.


Similar Posts